Успішна людина - успішна країна

19 августа 2012, 22:28
0
1197
Успішна людина - успішна країна

Якою необхідна бути молодіжна політика, для покращення соціального життя молоді.

Основою соціальної політики теперішнього уряду є розуміння того, що успішна людина, це – успішна країна. Саме розвиток людського потенціалу обумовлює і розвиток держави в цілому. І особливе місце в цій політиці повинна займати молодь. Адже успішна молодь – це успішне майбутнє нашої держави. Молодь це головний ресурс подальшого розвитку.

         Впродовж двадцяти років незалежності сучасна молодь наблизила країну до європейського рівня. Але з часом потреби та цінності людей змінюються, тому потрібно постійно удосконалювати та вносити корективи в діяльність та розвиток сучасної молоді.

           Мені як людині, що присвячує багато часу для  організації вищої юридичної освіти у молоді, є близькими та зрозумілими їх проблеми.

          Зростання долі платної освіти, труднощі з працевлаштуванням, неможливість реалізувати свій потенціал, високі ціни на житло – це лише невелика частина тих проблем з якими зіштовхуються молоді люди, яки лише розпочинають власне самостійне життя.

Держава потребує цілісної молодіжної політики. В той же час, Закон України «Декларація про загальні засади державної молодіжної політики в Україні» приймався Верховною Радою ще у 1993 р., а останній раз переглядався у 2006 р. Цілком очевидно, що їх положення не відповідають сучасним вимогам.

Тому, першим кроком повинна стати розробка нової концепції державної молодіжної політики. При чому, ця концепція повинна формуватися шляхом широкого суспільного обговорення, головну роль у якому повинні відіграти молодіжні громадські організації.

А для вирішення цього завдання, дуже важливою є активна життєва позиція молоді. Тому, ми повинні забезпечити активну участь молоді соціальних, політичних, духовних, культурних процесах для формування ідеальної моделі своєї країни. І в цьому аспекті необхідна підтримка молодіжних громадських організацій, об’єднань, товариств. При чому на всіх рівнях – державному, місцевому, в рамках окремих навчальних закладів тощо.

Успішність молодої людини неможлива без якісної освіти. Тому, ще одним пріоритетом молодіжної політики повинно стати забезпечення рівних можливостей доступу до освіти. Забезпечити належні умови навчання. Розвивати систему підтримки талановитої молоді. Розширювати можливості для навчання за кордоном.

Реалізація молодої людини неможлива без працевлаштування за обраною спеціальністю. В новому Трудовому кодексі необхідно передбачити додаткові гарантії для молоді щодо працевлаштування, зокрема, реалізувати ті ідеї, що були закладені у законопроекті «Про перше робоче місце» щодо заохочення роботодавців, які наймають молодь, створення спеціальних механізмів працевлаштування молоді, квотування робочих місць для молоді, попередження зловживань «випробувальними термінами» тощо.

Особливу увагу необхідно  приділити реалізації програми «Доступне житло». Ця програма вже запущена в ряді регіонів України, але необхідне проведення аналізу її ефективності, та вдосконалення.

Я прагну бачити в своїй країні здорову та амбіційну молодь. Адже зараз дуже багато молодих людей страждають від погіршеного фізичного і психічного стану, багато із них хворіють на алкоголізм, наркоманію. Вирішенням цих проблем є створення належних умов для всебічного розвитку молоді. Розбудова нових спортивних комплексів та майданчиків, оздоровчих комплексів, створення умов для творчості та духовного розвитку молоді. Влада працює в цьому напрямку, залучаючи всіх небайдужих. Лише за останній рік вона відкрила ряд спортивних об’єктів. Потрібно залучувати молодь до здорового та духовного способу життя.

Інвестиції в молодь – це інвестиції в майбутнє. Тут не може бути ринкових підходів та пошуку миттєвого прибутку. Необхідно послідовна та довга праця, головна мета якої – створення сприятливих, справедливих та рівних можливостей для молоді для входження в самостійне життя та реалізації власного потенціалу.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.