Біометричне рабство, або ілюзія безпеки

15 октября 2012, 21:31
Журналіст
0
9501
Біометричне рабство, або ілюзія безпеки

Іноді бажання можновладців видати пересічній людині брехню за правду, а бажане за дійсне набуває стрімких нахабних обертів. А потім і не зрозумієш де істина, а де вигадка.

З одного боку ухвалений Верховною Радою законопроект "Про єдиний державний демографічний реєстр  і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус": більш відомий, як закон про біометричні паспорти є нічим іншим як засобом спрощення ідентифікації людини, зручності під час виїзду за кордон. Однак, процедура отримання віз від зміни образу і форми паспорту не стане кращою, їх і надалі будуть вклеювати в паперову частину документу.  Значно збільшиться якість безпеки життя в суспільстві. Тепер буде легше впіймати злочинця. Даними із «закордонки» буде володіти Інтерпол, а з внутрішнього – МВД. Головне, що це умова ЄС, без якої Україні не ввійти до Європи.

Слід  подивитися на це з іншого боку. Виготовленням документів буде займатися МВД та Державна Міграційна Служба спільно з консорціумом ЕДАПС, який займеться саме постачанням полікарбонатних заготівок.

Значний обсяг інформації буде зберігатися в «руках» однієї структури – Єдиному держреєстрі. Це як і загальна інформація про людину, так і копії відбитків пальців, оцифрований зразок підпису, а також зображення обличчя людини, відомості про приватизацію майна, ідентифікаційний код і дані

з інших відомчих інформаційних систем. Можна тільки уявити наслідки, якщо це все потрапить не за призначенням. Ваш підпис на кредитних угодах? Або ж просто під дарчою на квартиру? Гарні перспективи залишитися без даху над головою та з поганою кредитною історією.

Цікаво те, що за кордоном інформацію про людину розбивають на декілька частин і зберігають у базах даних різних відомств. Є навіть в деяких країнах спеціальні закони, що забороняють їх об’єднання.

Тоді ж стає ясно, що єдина база даних – це вже точно не європейський стандарт. Тоді що?

Зараз все легше купити персональні дані про людину. Тим паче вже є відомі випадки взлому хакерами серверів міністерств в інших країнах, які наразі так голосно кричать, що їм добре живеться з новим стандартом.

            Я розумію, що коли є певна пропозиція – перед її ухваленням питають в людини чи воно їй треба. В цьому ж випадку її нам просто нав’язали. Тоді ж нехай для початку встановлять біометричну ідентифікацію у Верховній Раді для права голосу тільки за наявності пальця нардепа. Тоді вже подивимось як вони будуть голосувати за своїх відсутніх на робочому місці колег.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: паспорт,паспорт УКраины,загранпаспорт,биометрический паспорт,власть в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.