Селищний голова смт. Рудно на Львівщині розпродує землю за 60% її вартості.

31 октября 2012, 13:21
0
1500
Селищний голова смт. Рудно на Львівщині розпродує землю за 60% її вартості.

За нашими підрахунками лише за 2010-2012 рік бюджет Рудненської селищної ради недоотримав від продажу землі близько 600 000 грн. А чи не осіла ця сума в кишені селищного голови Рудно?

Незважаючи на деяку кризу на ринку нерухомості, в смт. Рудно ціни на землю й надалі залишаються досить високими.

Для того, щоб дослідити ринок продажу земельних ділянок, давайте звернемося до газети «Ваш магазин» як видання, в якому зосереджено більше 80% об’єктів нерухомості, що продаються у м. Львові та його околицях.

Попри нібито й немало пропозицій, знайти гідну земельну ділянку в селищі Рудно майже неможливо. Більшість ділянок, які пропонуються для продажу, є дачними і збудувати там повноцінний будинок не вийде. Адже в дачному будинку неможливо навіть зареєструватися. Ділянки під будівництво продаються хіба що в межах новобудов, так званого «Старого Рудно».

Що ж дивимося, що можна придбати там. Як правило, всі ділянки там поділені по 6 соток (0,0600 га). Вартість ділянок коливається близько – 25-28 тис. у.о., що становить трохи більше 4 тис. у.о. за сотку.  Якщо ж ділянка буде знаходитися в іншій частині селища Рудно, то її ціна буде явно не дешевшою. Та й добротних ділянок, які б продавалися в смт. Рудно майже немає. Тож, виходячи з цього, можна зробити висновок, що ринкова ціна землі в     смт. Рудно приблизно становить 4000 у.о. за сотку чи 24 тис. у.о. за ділянку 0,06га, що, станом на жовтень 2012 року, становить 192 000 грн. за ділянку.

Але ж крім продажу землі мешканцями селища Рудно, земельні ділянки, мабуть, продає й Рудненська селищна рада. І таки продає. Газета «Фінансовий моніторинг» звернулася до Рудненської селищної ради із запитом щодо продажу земельних ділянок, які були продані протягом 2010-2012 років.

На перший наш запит голова селищної ради, пан Форманчук І.Б. надав нам список проданих ділянок і середню ціну їх продажу. Це було дивно, адже що ж таке середня ціна десятка проданих ділянок? Це якщо 1 ділянку продали за 10 тис. у.о., а іншу - за 100 тис. у.о., то в середньому ціна ділянки 55тис. у.о.??? Тому запит прийшлося відправляти повторно. І лише за другим разом Рудненська селищна рада надіслала нам лист №665/вих. від 19.09.2012р., в якому навела перелік проданих в 2010-2012 рр. земельних ділянок в            смт. Рудно та вартість їх продажу.

Так от виявляється, що Рудненська селищна рада за 2 роки продала 10 ділянок, кожна з якої площею 0,06 га. Ціни на ділянки, продані Рудненською селищною радою, коливалися в межах 115-146 тис. грн. за ділянку, що становить 2300-3000 у.о. за 1 сотку землі. На фоні ринкових цін всі ділянки продалися за значно заниженими цінами, які на 30-40% нижчі, ніж ринкові.

За нашими підрахунками лише за 2010-2012 рік бюджет Рудненської селищної ради недоотримав від продажу землі близько 600 000 грн. А чи не осіла ця сума в кишені селищного голови Рудно?

Чи не ці мешканці, які купили земельні ділянки по ціні, яка на 40% нижча, ніж ринкова й стали «Небайдужими жертводавцями спорудження пам’ятника Шевченку в                       смт. Рудно»???

Скільки доріг в Рудно можна було б відремонтувати на ці недоотримані 600 тис. грн.???

Але мабуть простіше продавати за безцінь земельні ділянки і шукати жертводавців на пам’ятник Шевченку, ніж ремонтувати дороги, будувати поліклініку і робити інші потрібні селищу Рудно справи.

Але селищному голові простіше зробити реконструкцію Народного дому за кошти, котрих би вистачило на будівництво ще одного Народного Дому, ніж робити щось більш практичне та раціональне. Але це в них, західних буржуїв, маркетинг, менеджмент, а в нас одна наука – «Відкатинг».

Про реконструкцію Народного дому в смт. Рудно читайте в наступному матеріалі. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.