Слідами Ніжинського скарбу: чому потрібна ревізія музейних фондів?

23 января 2013, 23:35
журналіст
0
169

Саме на таких пригодах виховується патріотизм у чиновників. І професіоналізм виникає. Реаліті-шоу триває.


Враховуючи, що скандал довкола факту продажу на московському аукціоні монет Київської Русі, сягнув просто непристойних меж, журнал "Музеї України" вирішив самостійно зайнятися елементарною звіркою відомих експонатів.

Просто зайшли у Вікіпедію і на сайт музею. 5 хвилин. Результат перед Вами! Чому цього не зробить наш доблесний Мінкульт і Національний музей історії, де повинно бути 37 подібних монет? А Інститут археології? Достатньо якісного фото! Зрозуміло, у фондах можуть опинитися майстерні підробки, якими підмінили оригінал. Але, це теж легко виявити. Чомусь ніхто на державному рівні тим не переймається!

Вищий рівень менеджменту від Кулиняка і Богуцького!

Оде́ський музе́й нумізма́тики — історичний музей монет і банкнот у місті Одесі. Профілем та завданнями музею є вивчення історії монетної справи і грошового обігу, а також збереження і показ найважливіших історичних пам'ятників, що відносяться до древньої історії і культури Північного Причорномор'я, Русі-України. Восени 1991 р. в Одесі була відкрита галерея «Монетний двір». У січні 1999 вона була реорганізована в Одеський музей нумізматики.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9_%D0%BD%D1%83%D0%BC%D1%96%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8

Срібник великого Київського князя Володимира I Святого. X—XI вв. н. е
Отож, якщо в Одесі оригінал, перемістимося до Києва!
А це продають у Москві:
 

Національний музей історії України (Київ)
    

Срібляник І типу.Київська Русь,Володимир (972-1015)

  

Златник.Київська Русь,Володимир (972-1015)

Це продають у Москві...

 

"В сертификате аукциона указано: что монеты отчеканены теми же штемпелями, что и монеты из Киевского (1876г) и Нежинского (1852г) кладов.
Сотникова М.П (на чей каталог ссылается эксперт) пишет о 340-ка известных экземплярах. Из которых, на момент составления каталога (1995г):
211 - находились в российских музеях… Эрмитаж – 153… Исторический (Москва) – 49… Новгородский заказник – 6… Новочеркасский Донского казачества – 1… Оружейная палата – 2

39 – находились в украинских музеях... Исторический (Киев) – 37… Институт археологии Академии наук Украины – 1… Одесский археологический – 1


15 – в дальнем зарубежье… в музеях – 13… в частной коллекции – 2

75 – неразысканные (скорее всего утеряны в 20-30-х годах)".


Нагадаю, автор цих рядків звичайний журналіст. Але, навіть я розумію - потрібна негайна ревізія колекції монет Київської Русі і хоча б побіжна експертиза!
На сайті Історичного музею фото музейної копії, чи оригіналу? В якому стані монети?
Сподіваюся, тепер чисельні журналісти, які надокучають питаннями і читачі зрозуміли, чого ми хочемо? Банальної перевірки фондів!
Це перший етап.
Паралельно, слід направити експертів до Москви, аби отримати звіт про справжність виставлених на продаж речей. Якщо виявиться, що маємо справу з краденими експонатами - увімкнути тривогу.
Якщо власник лотів доведе їх чисте походження - спробувати домовитися і викупити за собівартістю. Думаємо, для будь-якого колекціонера є справою честі продати щось до Національного музею. Хоча, ентузіасти з російської влади і спецслужб цього не прогавлять...
В принципі, на папері все прекрасно. Хто тим всім займеться?
Саме тому ми і почали кампанію у пресі. Привернути увагу влади. Інакше до них не доходить. Хай спробують повернути і подарувати державному музею. Гроші у них є.
Саме на таких пригодах виховується патріотизм у чиновників. І професіоналізм виникає.
Реаліті-шоу триває.
Чий хід наступний?
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.