Реквієм за НБН-ом?

13 марта 2013, 19:38
1
1035

Коменти зникають опівдні, або Сайт з чистої сторінки. Про тонкі нюанси нової політики редакції сайту НБН. Спостереження


Уявімо собі таке зручне і прогресивне поєднання сайту новин та соціальної мережі, який розкрутився, став популярним, і як кожний подібний ресурс, має давати прибуток та, не виключено, популярність та привілеї, своїм власникам. Але у нашій країні це досить часто пов'язано із політичною позицією, яку займе редакція ресурсу. А іще – із вигідними, престижними та впливовими клієнтами.

Розглянемо такий ресурс, як НБН (http://nbnews.com.ua/) трохи детальніш. Що ми тут маємо? Стрічку новин та статті з різної тематики, які можна коментувати як з реєстрацією на сайті, так і без, або через мережу Facebook. Усе це дуже зручно і приваблює велику кількість пересічних читачів, котрі як зацікавлені бути у курсі новин, так і без зайвого переймання реєстраціями вільно можуть прокоментувати будь-яку новину. Додатковий бонус при цьому – відсутність засвіченої ай-пі адреси, як на деяких інших ресурсах.

Окрім блоку новин, статей та інтерв'ю, маємо іще такий розділ, як БЛОГИ. А ось тут вже стає дедалі цікавіше. Власне, кістяк постійної аудиторії і складають вже не перший рік блогери сайту, які утворили своєрідний, хоча й досить різнобарвний, але колектив. І тут можна вирізнити блогерів звичайних – пересічних користувачів, а також – VIP-клієнтів: депутатів і т.д. І, звісно ж, гонору наших VIPів, схоже, шкодить сусідство у стрічці блогів із якимись там... тваринками і пташками, яких хтось з блогерів взяв собі у нік чи на аватарку. Та й сусідство з більш прозорими, але від того не більш почесними у очах VIPів блогерами, схоже теж не тішить...

Але кістяк блогерського колективу склався не відучора, хоча й постійно оновлюється. А щось із цим потрібно робити... Скажімо, на сайті Кореспондент.net знайшли більш елегантний вихід: усіх своїх «почесних клієнтів» визначили як «популярних» на окремій вкладці, і ті, схоже, лишилися задоволеними. Та нова редакція сайту НБН, схоже, не шукає легких шляхів, бо саме такі висновки можна зробити із тих її дій, які спостерігаємо на сайті останнім часом.

Отже, для початку було обнулено статистику балів, які отримували усі блогери за свої блоги та коментарі на сайті. Зроблено це було, як пояснили, з метою стимулювання блогерів до написання справді цікавих і популярних матеріалів. Також було змінено і правила нарахування балів блогерам та запроваджено конкурс на звання кращого блогера.
Промовчимо про підозри далеко не одного зі старших блогерів щодо деяких новеньких персонажів, які з'явилися на сайті точнісінько після обнулення статистики та одразу ж потрапили у кращі блогери (хоча блоги того ж самого користувача на сайті Кореспондент.net геть не отримали популярності). Кількість балів – це дрібниця у порівнянні з тими висновками, на які наштовхують інші дії редакції сайту (зрештою, нехай обіцяний приз отримує сама редакція чи «нужденні» депутати).

Йдеться про нову систему банів на сайті НБН. Окрім того, що далеко не кожному забаненому повідомляють справжній термін бану (є кілька прецедентів, коли бан «на добу» продовжувався щоденно упродовж тижня без жодних нових проступків з боку забаненого), ввели таке собі ноу-хау, яке реально вб'є сайт, а точніше – виживе звідти тих, хто звик не заходити наскоками, кидати кілька коментів і не цікавитися подальшою дискусією, а тих, хто цікавиться і новинами, і життям на блогах, і життям сайту. І хто небайдужий як до цих складових, так і до долі країни вцілому. Схоже, що оновленому сайтові такі не потрібні. Прошу заперечити, якщо я помиляюся.

Отже, тепер при бані юзера видаляють не тільки той коментар чи кілька, за які було отримано бан, а геть УСІ коментарі цього користувача, навіть і найдавніші. А тепер уявімо (чи й загляньмо у будь-який з останніх блогів на НБН, де точилася дискусія), як виглядає диспут, де лишилася тільки одна сторона діалогу, яка звертається до новоутвореної порожнечі під рефреном «Сообщение удалено модератором»... Або блоги, де геть усі коментарі покрито оцією пеленою чи то жалоби, чи то знущання. Невже усі юзери що до лаби у цих блогах так запекло матюкалися чи порушували правила?

Що це дає? ВТРАЧАЄТЬСЯ СЕНС ДИСКУСІЇ. Ви вже не зможете навіть після бану повернутися до тієї розмови, бо її безжально зліквідовано. Опоненти не знайдуть ані натяку на спільну чи просто нову думку.

А що це дає стороннім спостерігачам? Враження безглуздості й марності намагань активно відстоювати свою думку. І, зрештою, блоги НБН так і лишаться на поталу VIPам та «спеціально підготовленим» тролям, які патріотично удаватимуть «звичайних користувачів».

На жаль, серед блогерів сайту, як і серед народу в усій країні, немає згоди. Нещодавно на сайті була забастовка частини блогерів, але вони не пояснили іншим сенс своїх вимог. Схоже, ніхто на це і не звернув уваги. Якщо частина чи й усі сьогоднішні блогери сайту підуть через репресії, то, як кажуть «не збідніємо!» (с), принаймні так виглядає наразі. Хтось вже каже: «Інтернет великий, а на сайті ми в гостях» (с). То, може, і світ великий, а у своїй країні ми лише в гостях, а тому дозволяємо маніпулювати собою будь-кому?


...У статті викладено мої особисті припущення і висновки, зроблені на основі уважних спостережень за роботою сайту і редакції за останній час. Якщо тут є помилкові судження, гадаю, усі блогери сайту будуть раді про це дізнатися.

ПС. І ще одне. Питання, дійсно актуальне для користувачів сайту, і про яке вже не раз казали геть усі. Дуже сильно злітає авторизація на сайті, через що втрачаються коментарі і ускладнене спілкування у приваті. На цю суто технічну проблему редакція сайту досі не зважає. Певно, тому, що VIPи ані у приваті тут не листуються, ані на поодинокі коментарі до їхніх блогів не відповідають? ;)

ПС.ПС. За увесь день публікації блогу на сайті НБН редакція ресурсу не відреагувала жодним чином. Тільки й того, що жоден з опублікованих пізніше там блогів пана О.Ляшка не потрапив, як зазвичай, до "кращих" блогів, -- бо ж редакція, певно, мусила удавати відсутність чи перебування у глибокому анабіозі. а оскільки вже не один блогер висловив припущення про ймовірність видалення блогу на НБН, а особисто я пообіцяла усіляке поширення інформації про сайт НБН, який претендує писати: "СКАЖИ ВСЕ, ЧТО ДУМАЕШЬ. БЕЗ ЦЕНЗУРЫ", тому вважаю за доречне опублікувати блог і на цьому ресурсі. Бо цензура... вона не стукає у двері.

http://nbnews.com.ua/blogs/80978/

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.