Стратегія КНДР: білі ходять першими

30 марта 2013, 19:28
журналист
0
395

Пiвнiчна Корея має генiальний план захоплення пiвденної сусiдки.

Як я вже писав у попереднiй статтi, за агресивною поведiнкою КНДР криються манiпулятивнi плани. Проте я не показав наочно механiзм, за допомогою якого Пiвнiчна Корея збирається цей план реалiзувати, а також припустився декількох інтерпретаційних помилок, усе ж таки недооцінивши стратегів КНДР, які я виправлю в цій статті. Усе насправдi просто та генiально (як вiдомо, одне iншому не заважає, навiть навпаки), як ви маєте можливiсть самi переконатися.

Ситуацiя на Корейському пiвостровi зберiгає свою напруженiсть уже бiльше мiсяця. Ледь не кожен день КНДР робить провокативнi заяви, вiдчайдушно погрожуючи ядерною вiйною. I що далi? Чого КНДР чекає? Якщо вона так агресивно налаштована, то чому вона не нападає?

Правда в тому, що Пiвнiчна Корея не може напасти на РК. Армiя Пiвденної Кореї, незважаючи на чисельну перевагу КНДР, значно краще забезпечена технологiчно. А на її боцi стоїть не хтось, а США. КНДР розраховує на вiйськову пiдтримку Китаю, але Китай не може допомогти тому, хто атакував першим, iнакше, на вiдмiну вiд США, що гратимуть роль "благородних захисникiв", вiн стане "помічником загарбника". У такому разi проти Китаю повернуться Європа та Азiя, а цього вiн не може припустити. Навiть будучи одним iз претендентiв на "наддержаву", Китай не може бути проти всiх. Тому Пiвнiчна Корея не нападає. Вона провокує, чекає нападу з боку Пiвденної Кореї. А що буде, якщо РК нападе першою?

Якщо Пiвденна Корея нападе сама, цiєю фатальною помилкою вона покладе початок реалiзацiї плану КНДР. Китай стане на бiк Пiвнiчної Кореї та допоможе своєю армiєю. Свiт не буде проти, адже Китай виконуватиме роль "захисника". Зате Пiвденна Корея буде "загарбником", i половина Європи з її демократичними принципами вiдвернеться вiд неї, а заодно й вiд Штатiв, що їй допомагають.

Із пiдтримкою Китаю КНДР почне вигравати вiйну. Але її спiльнi з Китаєм сили не встигнуть просунутися далi, нiж до Сеулу (а може, не дiйдуть i до нього), як, банально не маючи iншого виходу, Штати поставлять КНДР ультиматум: або вона негайно вiдступає, або США наносить ядернi удари по Пiвнiчнiй Кореї. Звичайно ж, Корея вiдповiсть, що в такому разi вона теж використає ядерну зброю. Проте це означатиме загрозу не для Штатiв (на удар по США КНДР не має технологiчних можливостей), а лише для Південної Кореї. А РК цiкавить США лише як стратегiчно важлива територiя, а на пiвденнокорейський народ їм, звичайно ж, начхати. Тому вони не вiдреагують, маючи на увазi, що погоджуються на взаємнi ядернi удари. Для РК це означатиме лише втрати, а для КНДР, ядернi ресурси якої жорстко обмеженi, - поразку.

I тут на сцену виходить Росiя. Як я зазначав у першiй статтi, вона не може вiддати КНДР Америцi. Припустити захоплення Штатами КНДР - для Росiї все одно що подiлитися з США частиною свого ядерного потенцiалу та розповiсти їм половину своїх воєнних секретiв. Втрата КНДР неприпустима. Тому Росiйська Федерація зробить єдиний можливий крок - вона пригрозить Америцi... а чим, власне, їй можна пригрозити? Правильно. Або Штати вiдмовляються вiд використання проти КНДР ядерної зброї, або Росiя наносить по територiї США масований ядерний удар. А що тут такого? Це ж лише попередження: облиште КНДР, i нiхто не постраждає. Єдине, що можуть зробити США, - покликати на допомогу НАТО. Тодi вони матимуть перевагу. Нескладно здогадатися, що на бiк Росiї стане Китай, i сили знову зрiвняються. Штати звернуться до ООН, але ті не стануть допомагати "загарбникам". Це буде нова Холодна Вiйна, значно бiльш небезпечна за попередню. Але на цей раз час працюватиме на одну зi сторiн, i це точно будуть не США.

Далi подiї можуть розгорнутися за двома сценарiями. Перший - США вирiшать, що Пiвденна Корея не варта Третьої Свiтової Вiйни. Скорiше за все, так воно i буде, і так само думає КНДР, розраховуючи на цей варіант. Тоді Північна Корея за допомогою китайської армiї спокiйно завершить свою справу, остаточно захопивши Пiвденну Корею. Це буде iдеальне закiнчення їх манiпулятивного плану.

Але є i другий варiант, хоча й значно менш iмовiрний. США розцінять ядерну загрозу як блеф і наважаться на напад, і тоді залишиться тiльки лаяти КНДР за те, що вона наробила... Якщо росiйсько-китайська сторона переможе в міжконтинентальному конфлікті, то план Пiвнiчної Кореї - генiальний, як і раніше, але тепер уже жахливий через жертви - все одно спрацює, i вона захопить Пiвденну Корею. Мета виправдовує засоби? Якось не вкладається це твердження в контекст Третьої свiтової вiйни. Проте можуть перемогти i Штати. Тоді вони змусять КНДР відповісти сповна. Але стратеги Пiвнiчної Кореї на це, вочевидь, не розраховують.

Ось чому Пiвнiчна Корея не атакує. Вона провокує РК напасти першою, розумiючи, що небажання провiдними державами розпочинати нову свiтову вiйну призведе до того, що США, опинившись у менш зручному становищi, ніж її стратегічні супротивники, вiдмовляться вiд Пiвденної Кореї. Саме таку схему КНДР намагається втiлити. I хоча американцi теж щось розумiють у воєннiй стратегiї, а тому в жодному випадку не нападуть за своєю ініціативою, провiдну роль у керуваннi армiєю РК грають не вони, а пiвденнокорейцi. А проти них - фактор принциповості: вони можуть не витримати подальших провокацiй та напасти на КНДР. Пiвнiчнiй Кореї саме це й потрiбно, i сьогоднi вони продовжують провокацiї, з кожним разом агресивнiшi, залишаючи перший крок "світлій стороні, що бореться за демократію". Мовляв, білі ходять першими. Спрацює це чи не спрацює? Подивимось.

Поки що можна зі впевненістю сказати: якщо КНДР нападе першою (ймовірність чого дуже маленька), світового конфлікту точно не буде. Якщо ж їй вдасться спровокувати на напад Південну Корею (ймовірність чого трохи більша), усе можливо.

Незважаючи на очевидну генiальнiсть такого плану, у ньому є й прогалини - не прорахунки, а скорiше трохи надмiрнi припущення, якi ви могли вже помiтити, - через якi цей план може не спрацювати, а КНДР - зазнати поразки. Недолiки цього плану, а також найімовірніший подальший розвиток подій описані в наступній статті.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: КНДР,війна,Північна Корея,ядерна війна,ядерні випробування,ядерна безпека
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.