Недоліки стратегії КНДР

31 марта 2013, 14:12
журналист
0
317

Стратеги КНДР зробили декiлька ризикових припущень.

У попереднiх статтях я писав про манiпуляцiйнi плани КНДР та механiзм їх реалiзацiї. Проте цi плани хоча й генiальнi, але не iдеальнi. Є в них i недолiки, але не тому, що стратеги Пiвнiчної Кореї припустилися прорахункiв, а тому, що їх плани заснованi на декiлькох припущеннях, якi можуть не спрацювати.

Перше з них - i це скорiше не припущення, а надiя чи навiть проміжна ціль - напад Пiвденної Кореї. КНДР потрiбно спровокувати РК, щоб та напала першою. Це найскладнiша умова, тому що ймовiрнiсть того, що РК пiддасться на провокацiї, мiнiмальна. Але КНДР намагається сприяти цьому так, як тiльки можливо.

Друге - допомога Китаю. У принципi, в разi нападу РК його допомога очевидна (я пояснив це в попереднiх статтях). Але є й маленька ймовiрнiсть того, що вiн вiдмовиться це робити. Тодi єдине, що залишиться зробити КНДР, - використати ядерну зброю. Але погрожувати ядерним ударом першими - залишитися без пiдтримки. Якщо так - провал.

Третє - успiх воєнних дiй. За допомогою Китаю вiн начебто забезпечений, але iсторiя каже, що нiхто не застрахований вiд неочiкуваних генiальних рiшень вiйськових командувачiв. Якщо в Пiвденнiй Кореї такий командувач знайдеться й переламить хiд вiйни, - знову лише ядерна зброя, i знову провал.

Четверте - ядерний ультиматум, який Росiя має поставити США. 80%, що так воно й буде, але не слiд забувати, що мають місце й iншi 20%, викликанi економiкою, звичайним страхом перед ядерною вiйною та iншими подiбними причинами. Якщо Росiя не наважиться - провал.

П'яте - пiдтримка Китаєм Росiї в ядерному питаннi. Знову ж таки - звичайно, вiн це зробить задля захисту описаних у попереднiх статтях iнтересiв. Але може статися, що хтось важливий у китайському урядi буде категорично проти: економiка, страх, особистi погляди - усе те саме. Або в американцiв знайдеться там своя впливова людина. Або ж США просто когось пiдкуплять: "Отримаєш купу грошей та водночас попередиш ядерну вiйну - добру справу зробиш, мiй китайський друже!" Якщо цьому "китайському друговi" вистачить розуму передбачити наслiдки, вiн не купиться, але якщо не вистачить... одним словом, для КНДР - провал.

Шосте - вiдмова ООН у пiдтримцi США. Так, вони не пiдуть на таку пiдтримку, та ще й тому, хто був агресором (напала ж першою РК, а США на її боцi). Ядром ООН виступатимуть не провiднi держави своїх регiонiв, якi таємно чекають можливостi й приводу вiдновити свою експансiю (а перерозподiл впливiв пiсля перемоги в глобальному конфлiктi саме таку можливiсть i надає, коли привід уже необов'язковий). Такi держави - США, Росiя, Китай тощо, але не звичайні члени ООН. Ядром ООН виступатимуть здебільшого майже рiвнозначнi демократичнi держави. Проте немає стовiдсоткової впевненостi. Щось пiде не так - ООН пiдтримає США - i для КНДР це провал.

I нарештi сьоме припущення. США не наважаться спровокувати Росiю на ядерний удар i вiдпустять Пiвнiчну Корею, дозволивши їй безперешкодно захопити РК за допомогою китайської армiї. Або, якщо наважаться (що вже практично неможливо), то в мiжконтинентальному кофлiктi переможе росiйсько-китайська сторона. Теж варiант, хоча й не бажаний. Але якщо переможуть Штати (або Росiя дiйсно обмежиться звичайним блефом i не наважиться сама) - провал.

От такi 7 припущень є у планi КНДР. Окрiм першого - нападу РК, - кожне з них зiграє з iмовiрнiстю 80-90%, але всi разом вони складаються в ризик. Проте, скорiше за все, не виконається саме перше з них. Не вдасться КНДР спровокувати РК на напад, як би вони не старалися. Зрештою, будемо сподiватись, що не вдасться. Iнакше ситуацiя може розвинутися за сценарiєм плану.

Що ж дійсно буде далі? Найбільш імовірно, що КНДР ще якийсь час буде погрожувати, але провокації не спрацюють і Кім Чен Ин заспокоїться. Усе залишиться так, як було. Хоча я б на місці північнокорейського лідера вигадав нову - нестандартну, неочікувану й водночас завуальовану провокацію. Це може бути що завгодно, аж до інсценіювання нападу РК. Раптом спрацює.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: КНДР,війна,Північна Корея,ядерна війна,ядерні випробування,ядерна безпека
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.