Ганна Герман. Творчість і життя без чернеток

7 апреля 2013, 19:19
0
511

Враження від вистави за романом Г.Герман та прес-конференції політика і письменниці, що відбулися 06.04.2013 у м.Калинівка Вінницької області


Цієї суботи, напередодні Благовіщення, у місті Калинівка Вінницької області було показано виставу "Повертай До Свого Звідтіля" за романом Ганни Герман "Піраміди Невидимі". Авторка завітала до містечка не тільки на виставу, а й побачити, чим живуть люди нестоличної України.


У першу чергу Ганна Миколаївна поспілкувалася з журналістами, і це була не традиційна прес-конференція, а цікава бесіда, коли усі без поспіху за чашкою чаю чи кави почули відповідь на свої запитання. А йшлося багато про що. На запитання про творчі плани, секрети письменницької праці та те, що саме авторка  хоче сказати своїми книжками, пані Ганна сказала, що вона "нічого не хоче" й ніколи не має наперед складеного плану роботи чи плану життя, а робить те, що мусить, і те, що їй цікаво та допомагає жити. Так, свій роман "Піраміди Невидимі" Ганна Герман не могла не написати, бо мусила висловити те, що довго тримала у серці – про життя свого рідного села, про людей та про смерть. Письменниця, журналіст та політик творить і живе без чернеток, і це її принцип.


Журналісти і політик спілкувалися про проблеми книговидавництва та сприяння талановитим авторам, і пані Герман розповіла про державну програму, яка допомагає авторам у виданні своїх творів. На питання про свої гонорари авторка сказала, що за перший тираж книги "Червона Атлантида" отримала 47 тис.грн., які пішли на серцевий апарат для хворої матері одного з журналістів СТБ. А наступні тиражі книги вже викупаються меценатом В.Продивусом у видавництва за собівартістю з метою дарування школам, бібліотекам та звичайним людям, які приходять подивитися виставу та поспілкуватися з Ганною Герман.


Ганна Миколаївна вже не вперше відвідує вистави, здійснені івано-франківським творчим колективом за її виставою, бо вважає це чудовою нагодою побачити людей та "розбити кригу" упередженості, що так часто присутня у сприйнятті політика. Місто Калинівка, за словами Ганни Герман, дуже привітне, щире і з відчуттям власної гідності, і таких, наче трохи австрійських за духом, містечок досить багато по Україні. А поспілкуватися із їх мешканцями – це "величезна розкіш, що  дає колосальний заряд енергії," –  як сказала Г.Герман.


Цього суботнього вечора заряд енергії, схоже, отримали усі. Молоді актори на сцені вповні відчули емоційну віддачу глядацької зали, що співпереживала героям на сцені. А люди у залі, які отримали примірник книги, іще довго юрмилися біля Ганни Герман, щоб отримати автограф, побачити політика й письменницю зблизька та скласти власне враження про людину. У когось на очах іще блищали сльози після вистави, хтось посміхався від теплої й затишної атмосфери цього вечора. А один дідусь попросив підписати книгу для свого сина у сподіванні, що той прочитає книгу і зможе знайти там щось для себе та власного життя.


http://nbnews.com.ua/blogs/83798/comments/

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Ганна Герман
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.