Кужель і діагнози. Анатомія флюгерства

22 апреля 2013, 08:37
0
674

«Людина флюгер. Так. Людина флюгер. пiдвладний вiтровi, а не собi» (В.Стус)


Є таке поняття – людина-флюгер. Настільки ж ригідно-закостеніла у своїх реакціях та схемах мислення, як і вертка. Саме такі колись пробивалися по комсомольській, а далі й по партійній лінії за «совка». Достатньо було вивчити кілька цитат з улюблених вождів, партійний статут та вміти вчасно «кидатися на барикади». О так! Іще добре було знати кілька звитяжних комсомольських пісень, мати гучний голос і вміння «штовхатися ліктями», вироблене, певно, в іграх у різні «зарниці».

Але за «совка» усе було чітко і зрозуміло: вождь один, партія – так само. І прилаштуватися можна було надійно і надовго. Кілька пісень, кілька цитат. Один статут – і імідж «ідейного борця» та «активного політика» забезпечено надовго. Щонайменш – п'ятирічками можна було вимірювати стабільність своєї звитяжності.

Та не так просто стало у нових реаліях прилаштуватися людині-флюгерові, вихідцю з комсомольсько-комуністичного минулого. Адже стару музику грають найактивніші функціонери, і місць там небагато, а «поплавок», що прагне опинитися знову угорі, має шукати нове застосування своїм здібностям. Не таким вже й великим, як для політика, але достатнім, як для «вожатого» у піонертаборі.

Днями довелося прочитати на одному з інтернет-форумів фразу про те. Що Олександра Кужель у політиці завжди займалася підприємництвом. Двозначно… Підприємці з народу так і не відчули жодних «покращень» від галасливих заяв цієї діячки. А от якщо казати про підприємницьку «жилку» самої пані Кужель, то тут не доводиться сперечатися. Дрібнооптова торгівля та розпродаж «з лотка» людських цінностей – спеціалізація цього «підприємця від політики». Адже тут головне – вчасно визначитися із ринком збуту та асортиментом товарів. І тоді на продаж йде усе: обіцянки виборцям, запевнення у відданності усе новим партіям та вождям, спекуляції на особистому, псевдопсихологічні діагнози, виспівування комсомольських пісень та різноманітні інсценізації.

Треба визнати, гучні заяви пані Кужель досить добре продумані, і тому зачіпають багато кого з більш емоційно сприйнятливих виборців. Тут і «суто жіночий» спогад про те, як Юлія Тимошенко запам'яталася вперше через кожушок, накинутий на сукню, на одній з вечірок. Тут і геть неетичні спроби порівняння дітей політиків та спроби висування висновків про особисті якості тих політиків на цій основі (йой, усе змішалося у комсомольському світогляді й забулося, що «сын за отца не отвечает» (с) ) Тут і виспівування «Возьмемся за руки, друзья» та відверте вказування опозиціонерам (опозиціонеркам) на їх місце: «Юлия Тимошенко является единственной настоящей оппозиционеркой, а другие, вы уж меня извините, не примазывайтесь» (підтекст, гадаю, усім зрозумілий: стати єдиною «другою» після «першої») та багато-багато іншого, включно з інсценізаціями у Качанівській колонії, що аніяк не покращили становище Тимошенко, але наробили галасу й допомогли розпіаритися тій, яка колись сама казала про те, що Тимошенко має за що відповідати перед законом та людьми й відповісти мусить.

Останнім часом спостерігається цілеспрямоване насаджування героїзованого образу пані Кужель саме тому електоратові, що називає себе «юльками». Про особливості їх сприйняття політиків та політики вже говорено. Але злочинно намагатися використати довірливість людей і вкотре їх ошукати. А ми бачимо, як спритні «підприємці від політики» задешево й зі знижками розкручують образ нової «революціонерки», що й пісню заспіває, і, кому треба «не примазуватися» кине в обличчя, і діагнозами сипле рясно й навсібіч.

А достатньо лише почитати біографію політика, порівняти з його публічними заявами й реальними діями, щоб зробити свої висновки, чи потрібні нам флюгери у політиці та чи варто покладати на них (вкотре!) хоч якісь сподівання. Й чи не пора їм писати мемуари людини-флюгера.

http://nbnews.com.ua/blogs/85573/myblog/

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.