Скільки коштують київські підвали?

30 апреля 2013, 08:59
0
584

Прикриваючись начебто «інтересами територіальної» громади відбувається незаконне переоформлення спільної власності мешканців будинку на комунальну власність міста.

Відповідно до закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року №2482-ХХ1, одночасно з приватизацією квартир у багатоквартирних будинках у власність громадян переходять господарські споруди та допоміжні приміщення (підвали, сараї тощо), крім того, рішенням від 02.03.2004 року по справі № 1-2/2004 Конституційний суд України надав роз’яснення стосовно того, що «допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього».

У 2007 році в будинку № 3 по вулиці Кловський узвіз Печерського району міста Києва почала здійснюватися реконструкція підвальних приміщень із втручанням у несучі стіни та фундамент будинку «новими власниками».

Звичайно, що такі дії викликали занепокоєння мешканців за безпеку власних помешкань та спільне нерухоме майно.

З вказаного приводу були направлені звернення до Печерської райдержадміністрації та балансоутримувача будинку – КП УЖГ «Липкижитлосервіс» з проханням пояснити ким і на підставі чого здійснюється таке «господарювання» у підвалах, які відповідно до Закону належать співвласникам багатоквартирного будинку.


Відповідь була доволі простою: «Відповідно до статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об’єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, вирішувати питання їхнього відчуження».

Прокоментовано статтю майже правильно, але не правильно застосовано! У зазначеному Законі йде мова про «об’єкти права комунальної власності», якими допоміжні приміщення не являються!

Отже, допоміжні приміщення, які є спільною власністю мешканців будинку раптово стали нежитловими, що у свою чергу начебто дало право Печерській райраді розпоряджатися майном ніби то територіальної громади району, тобто підвальними приміщеннями.

Через судовий процес було витребувано матеріали інвентаризаційної справи, з яких стало зрозумілим, як саме було реалізовано «схему» відчуження підвалів цього будинку.

 «Схема» виявилася доволі простою. Цифра, яка змінює статус приміщення.

Керівник обслуговуючої організації (ЖЕК) направляє до Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права об’єктів нерухомого майна (БТІ) лист, у якому зазначає завідомо неправдиві данні, що допоміжне приміщення загального користування нібито змінило свій статус з допоміжного на нежитлове! Надалі співробітник БТІ (інженер) виходить на обстеження об’єкту та всупереч діючому законодавству незаконно змінює у технічній документації будинку нумерацію приміщень з римської на арабську. Таким чином, змінивши статус приміщення, посадові особи районної державної адміністрації на підставі отриманої довідки характеристики (прим. авт. - діючі на той час) проводили оформлення свідоцтва на право власності територіальної громади району в Головному управлінні комунальної власності м. Києва. Тобто, прикриваючись начебто «інтересами територіальної» громади відбувається незаконне переоформлення спільної власності мешканців будинку на комунальну власність міста.Надалі, через механізм приватизації здійснюється відчуження майна приватним та юридичним особам. Таким чином допоміжні приміщення багатоквартирних житлових будинків потрапляють у власність до третіх осіб.

Вказані вище дії є кримінальними злочинами, передбаченими ст. ст. 191, 233, 364, 365, 366 Кримінального кодексу України.

 Ні органи правопорядку, ні прокуратура не може 3 роки розібратися хто ж все таки скоїв злочин і кого необхідно притягувати до відповідальності!

Десятки заяв та скарг до прокуратури Печерського району, прокуратури міста Києва та Генеральної прокуратури змусили все ж таки порушити кримінальну справу відносно посадових осіб БТІ за фактом незаконних «маніпуляцій» з технічною документацією.


Кримінальна справа, порушена що до конкретної особи, неодноразово призупинялася, змінювалася кваліфікація на більш «м’який» злочин, потім ці дії оскаржувались потерпілими і справа знову направлялася для розслідування. Відбувалося постійне штучне затягування часу досудового розслідування як посадовими особами, так і слідчими органами. Скарги не перевірялися вищестоящими органами, а направлялися для розгляду по суті тому на чиї дії скаржилися. Прокуратура направляла протест, Печерська райдержадміністрація його не виконувала, у свою чергу прокуратура цих дій/бездіяльності не оскаржувала до суду та не притягувала до відповідальності посадових осіб. Свідомо чи у зв’язку з відсутністю відповідної кваліфікації посадових осіб районної прокуратури подавалася позовна заява в інтересах мешканців чомусь не в місцевий (районний суд), а до Господарського суду міста Києва!!!, де звичайно у задоволенні такого позову відмовляли.

На самий кінець, органи досудового слідства дійшли до висновку, що притягувати до кримінальної відповідальності необхідно лише посадових осіб Фонду приватизації комунального майна Печерського району міста Києва, і то не конкретних, а так взагалі. Порушення законодавства з боку посадових осіб Печерської райдержадміністрації, керівництва балансоутримувача будинку, працівників БТІ, Головного управління комунальної власності, та ще цілого ряду посадовців виявилися непоміченими та проігнорованими.Отже, правоохоронці змогли, чи побажали? помітити лише вершину айсбергу наперед продуманої та відпрацьованої «схеми».

Та все ж таки є надія, що винних буде встановлено та притягнуто до відповідальності, а справу буде направлено до суду де буде скасовано незаконне відчуження допоміжних приміщень і майно буде повернуто законним власникам – мешканцям будинку!!!

 Житлово - комунальна інфраструктура столиці з кожним роком зазнає незворотного знищення, а для її утримання, уже не кажучи про відновлення теперішнього мізерного фінансування не вистачить.

Повернення співвласникам багатоквартирних будинків незаконно відібраних та перепроданих допоміжних приміщень може слугувати як відновленням їх законних прав, так і дало б можливість вирішити дійсно важливу проблему реформування ЖКГ. Для цього потрібно узгоджена спільна участь як самих киян, так і громадських, політичних організацій, засобів масової інформації, а прокуратура та правоохоронні органи повинні перестати активно «захищати» учасників корупційних схем та стати на сторону Закону.

На превеликий жаль, наші політичні діячі та журналісти не приділяють таким ситуаціям та питанням необхідної уваги. У свою чергу «замовчування» проблемних питань дозволяє уникати відповідальності посадових осіб, що вигадують все нові «схеми» грабунку киян з метою власної наживи, а правоохоронні та контролюючі органи стають інструментом для уникнення цієї відповідальності.

Висновок.

Описана ситуація дає підставу вважати, що користуючись кримінальним законодавством можливо здійснити процес відновлення порушених прав мешканців та повернути свою власність мешканцям будинків.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.