Стопудівка - нове етно-еко-село на карті України

3 мая 2013, 19:48
Владелец страницы
0
719

в 43 км від Дніпропетровську в Синельниківському районі завдяки ініціативній групі молоді "К12" старе вимираюче село Раково починає відроджуватися з майже пустиря на культурний центр України

Стопудівка СтопудовкаБагатьом відома статистика, що щороку на території України зникає від 100 до 400 сіл... Частина з них "вимирає" через переселення до міст тамтешньої молоді та дорослого населення в пошуках кращої долі та заробітків, через відсутність молодих нащадків та смерть старожилів, через важкі соціальні та економічні проблеми сьогодення...

Але в 43 км від Дніпропетровську в Синельниківському районі завдяки ініціативній групі молоді "К12" старе вимираюче село Раково починає відроджуватися з майже пустиря з 5 останніми (з 1000) мешканцями на сучасний культурно-туристично-мистецький осередок Центральної України. Очолив же цей рух молодий кмітливий хлопець - Дмитро Хозін.

Стопудівка Стопудовка"Стопудівка" - так називатиметься даний населений пункт, до якого великими групами протягом травневих свят та наступних вихідних їздять та їздитимуть волонтери як з Дніпропетровську та прилеглих міст, так і з інших областей - окрім мешканців колишнього Єкатеринославу допомагали розбудовувати нову культурно-туристичну меку громадські діячі та журналісти з Запоріжжя. Розбивка садів та городів, реконструкція місцевих хат та проведення до них комунікацій, зведення тинів та великої концертної сцени... - це та багато іншого виконується руками завзятої амбіційної молоді.

Стопудівка Стопудовка"Стопудівка - говорить один з організаторів проекту - Дмитро Хозін, -має стати кращим місцем для культурного відпочинку. Це місце, де можна приємно відпочити душею та тілом. Скоро тут будуть кемпінг та вокально-інструментальна сцена з великою галявиною для глядачів та слухачів. А поживши в хатах-мазанках можна буде долучитися до багатої культурної спадщини нашої Неньки. Окрім того, можна розчистити тутешні ставки, запустити в них рибу, насадити замість сухих дерев фруктові сади та городину - Стопудівка - це місце здійснення мрій".

Окрім розвитку внутрішнього зеленого туризму, планується також в Стопудовці звести наметове містечко та проведення численних етно та екологічних музичних, творчих та культурних фестивалів як за участі провідних та видатних вітчизняних, так й іноземних гуртів та виконавців.

Стопудівка СтопудовкаБаба Валя (мешканка с. Раково) - "Добре, що молодь обрала наше село... - нехай відроджують, нехай приїздять та живуть подалі від заводів та машин... Залишилося нас тутешніх тільки 5 осіб - я, подруга-сусідка 75-річна, та сусід з дружиною та сином... А колись було наше село великим, налічувало понад 1000 мешканців, та й сини-доньки з міста щотижня поверталися додому, тому завжди ми жили щасливо, наче працьовитий святковий мурашник.."

Стопудівка СтопудовкаЯк сказав Олександр Кахай (громадський діяч, м. Запоріжжя) - "Стопудівка - це місце, де зустрічається любов до всього - попрацювати й позасмагати, поспілкуватися з цікавими людьми та побути наодинці з природою, покуховарити та поласувати польовою кухнею, попалити костри та поспівати бардівських та відомих пісень під гітару... "


Стопудівка Стопудовка
Стопудівка Стопудовка
Стопудівка Стопудовка

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: село,Україна,Дніпропетровськ,волонтери,Запоріжжя,олександр кахай,Дмитро Хозін,Стопудівка,Стопудовка,Сінельнівський район,баба валя
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.