Обама: доктрина поразки

29 мая 2013, 07:13
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
180
Обама: доктрина поразки

Обама принципово та прямо заявив, що «США повертаються до політики часів до 9/11».

На очах усього світу та проти віками встановлених та усталених політичних традицій, за  якими переобраний американський президент не вважається зв/язаним обов’язковими політичними забобонами та межами, президент Обама почав це крушити. Схоже, що саме зараз розпочинається втілення реальної та справжньої «доктрини Обами».

Виступ американського президента, що пролунав на минулому тижні у Національному університеті оброни готувався на протязі місяців. Його фундаментальні положення можуть бути зафіксовані явними та прихованими ворогами вільного світу як їх перемога, яка в історичному часі трапляється вкрай рідко. За проголошеними та затвердженими рішеннями щодо обмежень використання безпілотних летальних апаратів проти терористичної діяльності та відкритого намагання закрити тюрму в Гуантанамо, Обама принципово та прямо заявив, що «США повертаються до політики часів до 9/11».

Неважко зрозуміти, які відчуття були у східно- та центрально-європейців, японців та тайванців, ізраїльтян, південно-корейців, єгиптян, афганців, іракців, лівійців, колумбійців, всіх тих, хто беззастережно був та  залишається на боці Сполучених Штатів Америки. Ключове питання для них та всіх союзників по демократичному табору: «Якщо США відмовляються від фундаментальних політики, що робити їм самим та чи вистачить у них сил захистити себе?»

Неважко уявити які відчуття домінували в Пекіні та Тегерані, Москві та Пхеньяні, Дамаску, Каракасі та Гавані. Диктатори та тирани по всьому світу зрозуміли, що наступає їх час, що лідер вільного світу відступає та ізолює себе від союзників та від зобов’язань, як формальних, так і що є більш важливим, ідейних, програмових та принципових.

Саме тому аль-Ассад розпочав вирішальний наступ на повстанські сили. Якщо Ассад переможе, геополітичний маятник у світі потужно відхилиться у бік темряви та мракобісся.

Саме тому іранські аятоли так брутально ведуть президентську кампанію.

Саме тому один за одним спалахують безпрецедентні атаки на демократичне облаштування в потужних європейських демократіях з боку відверто радикальних мусульманських угруповань та екстремістів.

Саме тому Путін розпочинає «хрестовий похід» для встановлення домінування свого режиму над територіями та країнами, які він щиро вважає виключно російськими протекторатами. Путін, як, можливо, ніхто з інших, блискуче розуміє психологію та доктринальні підвалини таких людей, як Барак Обама.

Дужко важко точно сказати, коли розпочалося нинішнє «падіння» США, коли воно веде до втрати того, що стало безпрецедентним надбанням після закінчення Другої Світової та Холодної воєн. Важко сказати, коли воно можу зупинитися. Вирішальним є те, щоб це  падіння, яке тягне за собою все, тривало якомога мало та знайшлися правильні та здатні спільноти вивести все на магістраль свободи, сходження з якої відбулося, на жаль, завдяки навіть тим, хто історично, здавалося, не міг такого допустити вже ніколи.   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.