Чому гинуть рослини у Києві?

21 июня 2013, 12:14
0
198

Всім добре відомо, що ситуації з зеленими насадженнями у столиці вже з десяток років є критичною.

Дерева псуються і гинуть, а тоненькі пагінці на їх місці не приживаються через дуже несприятливі екологічні умови.

Навколишнє середовище міста – суцільний парниковий ефект та отруйні вихлопні гази. А ще додайте сніг і лід, рясно посипані кухонною сіллю, які, особливо цьогоріч, не прибираються, а скидаються і лежать місяцями просто на газонах вулиць, парків і скверів, лежать довго, аж поки не розтануть з приходом тепла. Грунт просмоктується сіллю. Як тут вижити зелені?

Київський каштан вже практично став міфом і прикрашає лише герб міста. А кущі майже всі були вирубані (чомусь цю середню за вистою флору не уподобали якісь чиновники, починаючи від мера Омельченко).

Бо саме за його правління збідніли на кущі більшість київських парків. (Наприклад, парк Шевченка, який раніше мав живу стіну по всьому перемитру з розкішних кущів бузку, оголився до непристойності.)

Та сама біда – зруб – спіткала кущі ясмину у столичному парку Слави.

Ситуація у більшості інших парків та залишках скверів не краща.

Декілька днів тому радіоканали сповістили непогану, здавалося б на перший погляд, новину.

У 2013 році будуть втрачені значні кошти (називалась цифра – близько 8 млн. гривень) на озеленення столиці. Але які шанси, що все висаджене приживеться і гроші не «полетять за вітром»?!

Якщо не відрегулювати транспортні потоки та не покращити роботу «Київзеленбуду» (ретельний догляд за рослинами), то зусилля можуть виявитись даремними.
І не забуваймо про безжалісну вирубку зелених насаджень у столиці та околицях у зв’язку з тотальною різноплановою та некерованою (керованою лиже хижацькими інтересами інвесторів) забудовою, через яку Київ давно втратив статус «зеленої столиці».


Але є ще один аспект. Звісно, не науковий, а містичний. Дуже хочеться висловити його, бодай як припущення.
Може флора міста (а рослинний світ відомий своєю чутливістю) реагує не лише на негативні фізичні параметри (забруднене повітря та грунт), а і на сферу людської психіки та розуму.
І тут перспективи столиці (в якій зросла і шаленими темпами продовжує збільшуватись кількість хижацько настроєних, деморалізованих та просякнутих матеріалістичним світоглядом душ) зазеленіти і розцвісти видаються зовсім примарними.


Справді, з чого ж цвісти, коли цвітуть і процвітають навколо Зло і Темрява?!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.