Єдність та боротьба схожих

11 июля 2013, 14:18
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
233
Єдність та боротьба схожих

Міф про єдність трьох опозиційних сил руйнується щодня їх же боротьбою

До багатьох речей, за які вже традиційно прийнято критикувати нинішній тріумвірат парламентських опозиціонерів, сьогодні додалася ще одна. Нагадаю, лише протягом кількох останніх місяців лідери УДАРу, "Батьківщини" і "Свободи" не втомлювалися надавати спостерігачам приводи для сумнівів у своїй єдності, серед яких:
-- неспроможність і небажання визначення єдиного кандидата від опозиції ДО першого туру президентських виборів;
-- неспроможність і небажання визначення єдиного кандидата від опозиції на гіпотетичних виборах мера Києва;
-- періодичні сварки та різнобій голосувань у парламентській залі;
-- створення "тіньового" уряду "Свободи", очевидно, на противагу аналогічним "тіньовим" урядам "Батьківщини" і "Фронту змін";
-- змагання одне з одним у винайденні найбільш резонансних інформприводів в Раді;
-- численні виступи незгодних лідерів низових організацій проти об'єднання "Фронту змін" з "Батьківщиною" та ін.

Сьогодні до усього цього додалися події в Київраді. Поки "Батьківщина" і "Свобода" разом з громадськими активістами штурмували мерію, лідер УДАРу Віталій Кличко поїхав у... Миколаївську область, де відвідав у лікарні постраждалу дівчину з Врадіївки та ганявся за обласним прокурором. Безумовно, політик такого рангу  (та й навіть не такого) просто зобов'язаний пропіаритися на врадіївській трагедії. Але чому саме в цей день? Адже Київ завжди був для Кличка базовим в електоральному плані регіоном, і саме тут зосереджене його електоральне ядро. Відповідь озвучувалася вже сто разів -- кожен з лідерів трьох опозиційних сил вже давно веде власну президентську кампанію і, відверто кажучи, не особливо бажає світитися поруч зі своїми конкурентами. Кличко вже, очевидно, вважає, що Київ від нього й так нікуди не дінеться, а Яценюк з Тягнибоком намагаються збільшити тут свій сегмент. Так звана єдність і боротьба протилежностей -- а в нашому випадку єдність і боротьба схожестей -- стає все помітнішою. 

Безумовно, подібний стан речей найбільше вигідний владі, яка, очевидно, зробила з усього, що відбувається в таборі оппозиціонерів, належні висновки, і методично продовжує "вибивати" з їх рук  їх же козирі. Наприклад, сьогодні керівники уряду вчергове дали міністрам "домашнє завдання" щодо інтенсивної підготовки законів, що їх вимагає прийняти ЄС до листопадового саміту. В світлі останніх подій -- в тому числі й геополітичних -- не ризикну стверджувати, що вони не будуть підготовлені і вчасно прийняті. Від опозиції -- на це ні слова, як ні слова вже і про позачергову "євросесію", ідея про яку, скоріше за все, є лише інформприводом. Всі зайняті діалектикою, в якій на перший план виходить не єдність, а боротьба, і не протилежностей, а схожих.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.