"Развод і дєвічья фамілія"

29 июля 2013, 09:37
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
330
 Развод і дєвічья фамілія

Під час святкування річниці Хрещення Київської Русі українці дали зрозуміти росіянам, що обирають Європейський, а не Митний Союз

Під час урочистостей щодо святкування річниці Хрещення Київської Русі українські політики остаточно дали зрозуміти російським, що в якості геополітичного напрямку обирають Європейський, а не Митний союз. Адже ще задовго до урочистих заходів всім було зрозуміло, що президент Росії Путін та патріарх Кирило їдуть в Україну не просто так - для них це чи не останній шанс вплинути на геополітичний вибір України. Однак, як бачимо, ця спроба поки що практично провалилася.
Тому, попри весь цей негатив з броньованими потягами, перекритими вулицями, заборонами мітингів та акцій протесту, небаченою цензурою в Мистецькому Арсеналі та віп-молебнями, не слід не помічати і позитивні в геополітичному аспекті речі для України. 
По-перше, на відкритті урочистостей Янукович несподівано жорстко заявив, що не допустить використання іноземними державами церкви для впливу на внутрішньополітичну ситуацію в Україні та її зовнішньополітичні потуги. Зрозуміло, кого він мав на увазі - адже крім Росії, жодна з держав не намагалася впливати на Україну через церковні інститути. 
По-друге - поведінка Путіна, який після 15-ти хвилинної зустрічі з Януковичем поїхав на меркантильне євразійське збіговисько свого кума Медведчука, свідчить про те, що російському президенту так і не вдалося переконати українського зробити ставку на Митний, а не Європейський союз. Іншими словами - у відносинах двох країн, зараз "развод і дєвічья фамілія", що для України, принаймні зараз - перед самітом у Вільнюсі - є вигідним.
По-третє - як владі, так і опозиції у місяці, що лишилися перед самітом, слід максимально консолідуватися, не звертаючи особливої уваги на провокації. 
В тому що вони будуть (і навіть уже є), гадаю, не сумнівається ніхто.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Украина-ЕС
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.