Катастрофа Греції в ЄС: прискорення приреченого падіння

3 августа 2013, 09:45
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
185
Катастрофа Греції в ЄС: прискорення приреченого падіння

Греція знову на шляху до дефолту, але наслідки будуть набагато важчими.

31 липня Міжнародний Фонд  опублікував доповідь, яка просто вразила. Греція зіштовхнулася з необхідністю додаткового фінансового урізання в розмірі приблизно 11 млрд. євро. При цьому, Фонд попередив, що фінансова прогалина може стати ще більшою, якщо рівень економічного зростання в країні буде меншим, аніж заплановано.

 

Свята наївність. Ці попередження лунали вже стільки разів, що окрім глибокого роздратування нічого не викликають. Однозначно, що Греція не досягне тих показників, які були накладені на цілковито змучену країну зовнішніми кредиторами. У МВФ знають, як називають пересічні греки представників «Трійки», які, фактично, окупували всі державні, конституційні установи держави – «люди в чорному», викликаючи похмурі аналогії з часами правління «чорних полковників».

 

Майже неймовірно, але нові показники та позиція МВФ увійшли в глибоке протиріччя з позицією Єврокомісії та ЄЦБ. Лише минулого тижня їх представники запевняли, що Греція зіштовхнулася із нестачею на рівні 3,8 млрд. євро від сьогодні та до кінця 2014 року. Зараз представники структур ЄС просто «набрали води до рота». Їх мовчання пояснюється, як шоком, так і відвертим політичним розрахунком на межі цинізму.

 

Шок полягає в тому, що потрібно десь знайти кошти. Напередодні виборів у Німеччині – це заняття для самогубць. Тепер, майже зрозуміло, навіщо німецький міністр фінансів Шойбле їздив до Афін. В одній руці – 100 млн. євро для грецьких фірм, в іншій – ультиматум для грецького уряду. Ультиматум простий – ні слова про справжній стан речей. Інакше, Меркель може не виграти. Про долю Греції та греків мова не йшла.

 

МВФ заявив, що міністри фінансів єврозони повинні знайти кошти для Греції до початку жовтня. Знакове співпадіння для Меркель та інших.

 

І саме в цей час, всередині МВФ «вибухнула» внутрішня бомба. Держави Латинської Америки відмовилися голосувати за виділення Греції грошей, кажучи, що країна не піддається лікуванню. «Бунт» очолила Бразилія. Її представник у Фонді заявив, що «нинішній розвиток у Греції підтверджує найгірші побоювання».

Греція знову на шляху до дефолту, але наслідки будуть набагато важчими.  

 

Вибори стають майже невідворотними. Майже фашистська партія «Золотий світанок» впевнено набирає голоси. ЇЇ потенційний правлячий партнер по майбутній коаліції – ліва СІРІЗА, майже випереджає урядову «Нову демократії». Колись легендарна ПАСОК, скоріш за все, до нового парламенту не потрапить.

 

Як результат такого потенційного розвитку, який майже неможливо уникнути, вихід з єврозони та, можливо, з  ЄС. Так Греція, напевно, буде врятована. Питання вирішальне; «Чи врятує Греція Європу?».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.