«А Васька слушает, да ест…»

29 августа 2013, 12:31
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
161

Представники українських політичних еліт на диво грамотно ігнорують провокації представників Росії

Отже, після чи то закінченої, чи то незакінченої «митної війни» з Україною представники Російської Федерації взялися до словесних психологічних атак на українців. Наприклад, сьогодні російське МЗС нарешті розродилося хоч якимось офіційним коментарем щодо ситуації, що склалася в трикутнику «Україна—Росія—ЄС». Цитуємо слова ображеного на єврочиновників представника МЗС РФ Олександра Лукашевича за повідомленням Інтерфаксу.

"Ми не нав'язуємо Україні рішень, їх українське керівництво й український народ повинні прийняти самостійно. Ми керуємося заявами президента й уряду України про прагнення зберегти й розбудовувати привілейовані, взаємовигідні економічні контакти з державами МС, зміцнювати виробничу кооперацію з ними, не втратити свою частку на нашому ринку", - заявив він.

"Закликаємо ЄС не спотворювати реальність і давати не емоційні, а об'єктивні, економічно обґрунтовані оцінки сценаріїв соціально-економічного розвитку України після підписання угоди про асоціацію (з ЄС)", - заявив Лукашевич.

"У Брюсселі всупереч будь-яким аргументам продовжують вважати й переконувати інших у тому, що подальший сценарій розвитку торгово-економічних відносин України й країн МС залежить винятково від "доброї волі" Росії. Бачимо в цьому спробу перекласти проблему "з хворої голови на здорову", - сказав він.

За словами представник МЗС РФ, Москву "здивувало, що в останні дні одразу декілька високопоставлених чиновників Єврокомісії стали звинувачувати нашу країну (Росію) ледь не у шантажі України, прагненні змусити її вступити до МС, а потім і в створюваний Євразійський економічний союз".

"Ми, зокрема, звернули увагу на відповідні висловлення Високого представника ЄС з іноземних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон за підсумками її візиту в Естонію 26 серпня, а також на заяви члена ЄК Штефана Фюле у Києві 27 серпня", - сказав Лукашевич.

"Суть їх зводиться до того, що Росія нібито всіма силами намагається утримати Україну від підписання вигідної для країни Угоди про Асоціацію з ЄС і "затягнути" Київ у МС, задіявши при цьому погрози й економічні важелі", - зазначив представник МЗС РФ.

За словами дипломата, "при цьому ЄС ставить в основу не інтереси громадян України, а геополітичні міркування й боїться, за висловами Ештон, "втратити Україну".

"Хотіли б наголосити, що, на відміну від політиків із ЄС, що не втомлюються критикувати будь-які прояви інтересу наших сусідів до євразійської економічної інтеграції, ми ніколи не виступали проти "європейського вибору" України", - запевнив Лукашевич.

Пан Лукашевич також взявся до улюбленої гри російських чиновників останнього часу – розтлумачення українцям усієї шкоди, яку їм принесе підписання Угоди про асоціацію.

"Навіть поверховий аналіз (проекту угоди з ЄС) показує, що вона не містить реальних вигод для України, а веде до деіндустріалізації української економіки, перетворюючи її по суті лише в ринок для товарів із ЄС", - заявив дипломат.

"Для економістів, які спеціалізуються у галузі міжнародної торгівлі, очевидно, що в короткостроковій і середньостроковій перспективі населення України чекають украй важкі часи: доведеться ще тугіше "затягнути пояси", жити в умовах стрімко зростаючого безробіття, погіршення торговельного і платіжного балансу країни", - сказав Лукашевич.

"За оцінками незалежних експертів, економічний ефект від реалізації угоди буде негативним аж до 2020 року, а "манна небесна" у вигляді припливу інвестицій, технологій і т.д., яку в довгостроковій перспективі обіцяє Києву Євросоюз, не гарантована конкретними зобов'язаннями", - заявив він.

За словами представника російського МЗС, "з угоди (з ЄС) очевидно випливає: набуття чинності положеннями про вільну торгівлю, які йдуть у відношенні України значно далі стандартних для таких угод зобов'язань, об'єктивно призведе до суттєвого погіршення умов взаємної торгівлі між Україною і країнами-членами МС".

"На жаль, не допоможе тут і Угода про зону вільної торгівлі СНД. Країни МС, на думку фахівців, можуть бути змушені задіяти Додаток 6 до цієї Угоди для того, щоб запобігти напливу на наші ринки продукції українських товаровиробників, яка витісняється європейським імпортом. І це буде зроблено відповідно до правил СОТ", - заявив Лукашевич.

 

Як на все це реагують наші політики?

Правильно – як у відомій російські приказці: «А Васька слушает, да ест». Тобто ніяк не реагують, а тупо роблять свою роботу. Причому, що цікаво – однаково поводяться представники як провладних, так і опозиційних політичних сил. Наприклад, член фракції Партії регіонів Григорій Смітюх повідомив, що ПР проголосує за всі євроінтеграційні закони «за винятком закону про протидію дискримінації сексуальних меншин». Зауважимо, що цей закон прямо не стосується підписання Угоди про асоціацію, а є лише пунктом Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. "Верховна Рада починає роботу з вівторка (3 вересня) – евроінтеграційні законопроекти будуть стояти в першу чергу, - сказав він. -

Я думаю, за підтримки більшості в залі будуть ухвалені більшість законів за винятком одного – найскандальнішого».

Аналогічно повів себе і голова найбільшої опозиційної фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Зокрема, під час учорашнього засідання комітету по закордонним справам Европарламенту він запевнив, що опозиція готова до спільної роботи з владою в парламенті заради підписання Угоди про асоціацію. Серед іншого він підкреслив, що підтримає президентскьий законопроект «Про прокуратуру» у випадку, якщо той отримає підтримку Венеціанської комісії.

Ну що, слава Путіну! Такої єдності українських політиків ще ніхто, крім нього, не досягав.

Навіки слава:).

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.