Чому опозиція не захищає Ігоря Маркова?

4 сентября 2013, 09:50
політконсультант, керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
0
177

Подвійні стандарти стосовно "своїх" та "чужих" стали нормою в українському парламентаризмі

Своєрідною сенсацією нового політичного сезону стала заява депутата-мажоритарника Ігоря Маркова про те, що його збираються позбавити мандата через суд. Ініціатором знову став навіки ображений непотраплянням до парламенту єкс-нардеп Юрій Кармазін, з подачі якого вже позбавили мандатів Павла Балогу й Олександра Домбровського.

«Вимоги позову по округу Маркова ідентичні до тих, що були до Балоги і Домбровського, – я прошу визнати, що в нього відсутні повноваження і статус народного депутата. Центрвиборчком повинен буде констатувати, що встановити результати голосування неможливо, і оголосить нові вибори», -- заявив пан Кармазін і додав, що готує матеріали для позбавлення мандатів ще шістьох нардепів.

Я погано ставлюся до Маркова. Більше того -- він мені огидний. Його шовіністична проросійська позиція не вкладається в жодні моральні та навіть юридичні норми представника вищого законодавчого органу України. Більше того, я навіть в чомусь радий, що цього діяча незабаром вже не буде в Раді.

Але, як кажуть, є одне але.

Чому, коли вперше відкрили «скриньку Пандори» з можливістю позбавлення депутатів мандату через суд, представники опозиції кричали криком про порушення всіх можливих законів та демократичних норм? Чому захищали "своїх"? Чому "своїми" раптом стали брат ще недавнього міністра МЧС Балоги в уряді Азарова та креатура недавнього міністра економіки в тому ж таки уряді Порошенко? Чому, зрештою, мовчать зараз?

Зрозуміло, що Ігор Марков – «регіонал», російський шовініст та людина, що ненавидить усе українське. Але закон (чи його відсутність) має бути один для всіх? Чи не так?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.