Слідами портрету Мазепи і Мотрі Кочубей

16 сентября 2013, 09:01
журналіст
0
200

Ось і нині з Сірої зони історії вигулькнув невідомий портрет Гетьмана і Мотрі Кочубей. Почалася пригода у нашому фірмовому стилі, розповідь про яку так люблять мої читачі.


Містичні історії довкола спадку Гетьмана Мазепи тривають. Для свідомих українців Іван Мазепа давно став ідеологічним символом. Відповідно всі дослідження його діянь, пошук скарбів, документів, особистих речей перетворюються на легенди та елемент народного фольклору. Ось і нині з Сірої зони історії вигулькнув невідомий портрет Гетьмана і Мотрі Кочубей. Почалася пригода у нашому фірмовому стилі, розповідь про яку так люблять мої читачі.

Отже, отримали фотографії.

Іван Мазепа і Мотря Кочубей. Художник Х.Шустов, Рига 1890. Якимось чином картина опинилася в Австрії, де і зберігалася весь цей час. Нещодавно хтось, зрозумівши, що то таке, викупив роботу,  перевіз її до Києва. Орієнтовна ціна – 30000-40000 дол.

Це все. Фотографії публікую. Обережно опитав експертів. Не чули, нині уважно розглядають зображення.

Є шанс, що Мазепа (якщо то він) потрапить до музею і буде доступний українцям для огляду, потрапить у наукову літературу, підручники…

Всім вже цікаво.

Щойно повідомили, що копія цієї картини була подарована Батуринському заповіднику…

Детектив почався!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.