Сервіз Мазепи і Карла ХІІ: знахідка у Альпах

25 сентября 2013, 20:29
журналіст
0
193

Змагання з командою скарбошукачів, сформовану з колишніх офіцерів КГБ і ГРУ. Портрет Мазепи... Дійсно, є що згадати. Дійсно, виникло чимало легенд.


Знову Іван Мазепа! Знову Німеччина, Альпи. Десь неподалік кордону з Швейцарією та Австрією. Маленьке містечко. Антикварний магазинчик. Розпродаж. У темному кутку -  кавник, явно залишок якогось розкішного сімейного сервізу. Трохи пошкоджений. Наш представник у Мюнхені Микола Кайзер одразу почав розпитувати про той предмет.
Інформації на цей момент майже ніякої.
Ймовірно, сервіз належав якійсь багатій українській родині емігрантів часів Першої Незалежності. Може комусь з соратників Скоропадського? Може бути, розпис спеціально замовили...
Потім все традиційно.
Виросли діти.
 Онуки.
Те покоління відійшло.
Видно, продавали будинок, сервіз занесли в антикварну крамничку. Більшість предметів розкупили, а кавник, через пошкодження, не взяли. Так і стояв багато років.
Хто там з тих бюргерів знає, хто такий Карл і Мазепа...
Версій можна висувати багато.
Але, головне, кавник вже в колекції Миколи Кайзера!
-Ми подумуємо створити під Мюнхеном щось на кшалт Музею антикварних секретів! - розповів пан Микола, - Накопичилося чимало унікальних українських, російських, польських, німецьких експонатів, картини, скульптури. Після публікацій на сайті "Музеї України", деякі з них стали знаковими, отримали власні легенди. Тож запрошую журнал до співзасновництва німецького музею!
Ми в редакції трохи ошелешені такою пропозицією, але, маючи досвід творення маленьких приватних музеїв в Україні, дамо свої поради, допоможемо інформаційно.
За останні роки ми пережили з М.Кайзером чимало пригод, часто потрапляючи у досить ризиковані ситуації. Згадується замаскований бункер СС, забитий документами, витворами мистецтва, нагородами Рейху, якимись дивними речами з Тибету. Загадки Аненербе. Полювання на картини Доктора Смерть - Менгеле. Змагання з командою скарбошукачів, сформовану з колишніх офіцерів КГБ і ГРУ. Портрет Мазепи...
Дійсно, є що згадати. Дійсно, виникло чимало легенд.
Пан Микола має велику приватну колекцію старовини, як Західної Європи, так і Росії, України.
То хто нам заважає зробити музей у Німеччині?!
А кавником вже зацікавилися як колекціонери, так і музейники, історики з України. Можливо, буде в Києві...
Історія - то дуже непередбачувана дама...
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.