Греція на шляху до громадянської війни або тотальної диктатутри?

9 ноября 2013, 12:34
міжнародні відносини, безпека та оборона, трансатланичні відносини
0
141
Греція на шляху до громадянської війни або тотальної диктатутри?

У греків виходу, схоже, вже не залишилося. Або, повне підкорення Брюсселем, що й було заплановано, як «Франкфуртської Групою», так і єврократами.Або, громадянське повстання.


На даному етапі вже втрачений будь-який сенс просторікувати про те, що Грецію, її честь, її суверенітет, можна було врятувати на початку 2010 року. Якщо б стародавня та блискуча нація розірвала би божевільні пута євро три роки тому, цілий європейський континент зараз, можливо, перебував би в інших геополітичних та геоекономічних умовах. «Франкфуртська Група» була абсолютно непохитною. Вона думала завжди тільки про себе. Зараз у цій «Групі» залишився один гравець – Німеччина і цей гравець, схоже, вже не зупиниться ні перед чим.

Коли уряд право-центристів приступив до «зачистки» політичного ландшафту Греції від право-радикальної, але парламентської партії «Золотий світанок», стало зрозумілим: Еллада перетнула рубікон. За ним, або майже неприхована диктатура правлячої партії за демократичною завісою, яка дуже скоро впаде, та за беззастережної підтримки Брюсселю, який і є ключовим чинником страждань греків. Або, диктатура справжня, лівого чи правого ґатунків. Або, як це було наприкінці 60-х минулого сторіччя, диктатура військових.

Так,  «Золотий світанок» майже відверто фашистська організація. Але як приходив до влади Гітлер? Всі передумови того, що трапилося у Веймарській Німеччині зараз у сучасній Греції. Ці передумови зробив Європейський Союз та інституції єврозони. Придушення  «Золотого світанку» призведе лише до зворотнього. На підтримку партії в Афінах виходять тисячі людей. Вбивство двох членів партії тільки різко погіршило ситуацію. Керівництво  «Золотого світанку» прямо звинувачує у вбивстві нинішній уряд. Уряд каже, що за вбивством стоять ліві радикали. Полярізація суспільства доходить до крайньої позначки.

Тло такої поляризації божевільне. Сенсу вести мову про фінансові, економічні та соціальні показники немає жодного. Тотальні страйки руйнують ще, немов би, свіжі показники до невпізнаності. Медицина у державі зруйновна, люди не можуть отримати мінімальну медичну допомогу. Немає грошей, немає лікарів, зачинені лікарні. А уряд приймає постанови, якими, фактично, забороняє надавати допомогу приватними клініками тим, у кого немає грошей. Країна майже в безперервному страйковому стані.

Вночі в будинок колишньої найбільшої теле-радіостанції Греції увірвалися за наказом Генерального прокурора урядові штурмовики та почали терор проти працівників, хто захищав свою людську та професійну гідність. Умови закриття станції були продиктовані «Трійкою» - ЄС, ЄЦБ, МФВ. Ті, хто не підкорився, почали вести мовлення прямо з вулиці під будинком кампанії. Вони прямо називають те, що відбувається в Греції фашистською хунтою. Інститути ЄС мовчать. І вони будуть мовчати, це їх рук справа, це справа рук офіційного Берліну.

У греків виходу, схоже, вже не залишилося. Або, повне підкорення Брюсселем, що й було заплановано, як «Франкфуртської Групою», так і єврократами. Але, таке підкорення буде тимчасовим. Підкорити греків нікому й ніколи не вдавалося. Або, громадянське повстання проти тих, хто брутально поставив величну націю на коліна. Грецію підтримують народи з так званого «Латинського блоку».

На неділю в парламенті Греції заплановано голосування з питання недовіри уряду. Внесла питання ліво-радикальна партія «СІРІЗА». Повстання в Греції починається?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.