У відпустку під залізним контролем

6 июля 2013, 17:18
0
18

У відпустку під залізним контролем

Проект ПОЇЗДка - це сучасний сервіс правової підтримки пасажирів залізниці в дорозі. Під час поїздки потягом трапляються різні ситуації, коли порушуються права пасажирів. У більшості випадків пасажири не мають швидкого доступу до потрібних статтей законодавства, знання яких дозволило б позбутися незручностей. Наш особистий досвід показує, що обізнаність дає можливість вирішувати такі ситуації швидко та успішно.

Роботи з розробки ресурсу ми поділили на три етапи, які пов`язані із трьома сферами обслуговування пасажирів Укрзалізниці. Ці етапи формувалися відповідно до максимально можливої кількості ситуацій, в яких пасажири відчувають незручності. Поділивши "ситуації дискомфорту" на категорії, ми визначили, що їх можна віднести до таких сфер, як: 1) обслуговування у вагонах, 2) купівля квитків та 3) сервіси на вокзалах.

Що вже зроблено?

Протягом півроку ми працювали над першим етапом проекту ПОЇЗДка і 14 березня 2013 року за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні сайт проекту - poizdka.org офіційно стартував. На даний момент розділ, який присвячений вирішенню незручностей у вагонах, уже функціонує. Хоча зараз є можливість доступитися до сервісу лише онлайн, проте ми працюємо над тим, щоб ресурс став доступним в якості мобільного додатку.

На що потрібні кошти зараз? Проаналізувавши перші відгуки та побажання користувачів ресурсу на сторінці проекту в Фейсбуці, ми вирішили перейти до моделювання матриці вирішення недоліків та незручностей, пов`язаних із покупкою, обміном та поверненням квитків. Дуже часто виникають ситуації, коли квитки при пошуку в системі онлайн ще наявні, а у касах вокзалу стверджують, що їх вже немає. Існують і інші проблеми щодо купівлі квитків за допомогою мережі Інтернет.

Також свідченням проблемності став момент, коли у зв`язку із
березневими снігопадами почали масово скасовувати потяги, а на
київському вокзалі працювало лише дві каси повернення платежів - і
люди стояли по 3 години в черзі, аби здати квитки Завдяки підтримці через Спільнокошт ми плануємо розвинути для вас базу знань з вирішення некомфортних ситуацій. Також ми хочемо розширити ваші можливості з інформування інспекції з контролю обслуговування пасажирів Укрзалізниці, якщо ваші права будуть порушуватися - зокрема і під час усіх ситуацій, пов`язаних із купівлею, обміном та поверненням квитків.

Які роботи ми плануємо виконати на другому етапі і ваша підтримка
дасть можливість пришвидшити цей процес: 
Додати до системи матрицю некомфортних та неправомірних ситуацій, пов`язаних із квитками.
Забезпечити системну актуалізацію законодавства для формування
переліку ефективних рішень.
Створити програмні продукти для смартфонів.
Інтегрувати ресурс із соціальними мережами для доопрацювання ситуацій через юридичні форми подачі, а також створення модулю для генерації паперових скарг.

Проект створено групою громадських діячів-ентузіастів - Олександром
Бондаренком, Олександром Латинцевим, Сергієм Павловим. Якщо у вас виникнуть запитання, наша команда готова надати більш детальну інформацію про проект.

Дуже часто всі ми стаємо вразливими від того, що порушуються наші права у дорозі. Проект ПОЇЗДка - це елемент безпеки нашого пересування! Колективне фінансування на платформі ВЕЛИКА ІДЕЯ об`єднує зусилля людей з різних міст та країн, усіх, кому не байдуже - як обслуговують пасажирів Укрзалізниці. Якщо проект збере достатню суму, то вже у вересні буде запущено механізм захисту прав пасажирів УЗ при купівлі, поверненні та обміні квитків! Якщо ні, то всі гроші буде повернуто: http://biggggidea.com/project/191 

Прошу тебе підтримати ініціативу, оскільки для реалізації проекту важливим є кожен платіж, навіть невеликий! Якщо ти запропонуєш своїм друзям внести хоча б невеликі суми - це дуже допоможе проекту!
facebook.com/poizdka
0681290575
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: Поезд
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.