Українська наука і Європа

30 марта 2018, 15:35
0
26

Напрямки розвитку

Інтеграція української науки в європейський простір відбуватиметься за 6 основними пріоритетами. Це передбачено проектом Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA), який схвалила під час засідання Колегія МОН.

Попередньо документ без зауважень було погоджено Науковим комітетом Нацради розвитку науки і технологій, а незабаром його остаточно буде затверджено юстованим наказом МОН. Передає , з посиланням на прес-службу Міністерство освіти і науки України.

Пріоритетами для євроінтеграції української науки є розвиток:

  1. ефективних національних дослідницьких систем;
  2. оптимальної транснаціональної кооперації та конкуренції;
  3. відкритого ринку праці;
  4. гендерної рівності у дослідженнях;
  5. оптимального обміну та трансферу наукових знань;
  6. міжнародної кооперації.
Створенням документу близько 4 місяців займалася  широка робоча група. До неї увійшло 60 представників різних організацій та відомств (МОН та інших міністерств, Комітетів Верховної Ради, НАН, галузевих академій, провідних вишів, міжнародні та громадські організації тощо). До роботи також залучали широке коло експертів. Перед розробкою Дорожньої карти група дослідила аналоги цього документа у різних країнах-членах ЄС: Австрії, Фінляндії, Німеччині, Естонії тощо.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.