НАУКОВЦІ ЗНОВУ ВИРУШАЮТЬ В АНТАРКТИЧНУ ЕКСПЕДИЦІЮ

26 марта 2018, 10:51
0
13

23-й захід земляків

На дослідження Шостого континенту вирушають 12 українських науковців. Серед них метеорологи, геофізики та біологи. На Антарктиці члени 23 експедиції замінять своїх попередників. Протягом року на станції "Академік Вернадський" вони спостерігатимуть за погодними умовами, досліджуватимуть сейсмічні явища та вивчатимуть місцеву флору і фауну. 

У коридорі Національного наукового антарктичного центру – не проштовхнутися. Усюди сумки та валізи членів 23-ї української експедиції. Південного полюса полярники дістануться приблизно за тиждень.

"Окуляри, одяг, запас зубної пасти улюбленої, вудка улюблена", – метеоролог Віктор Ситов на станцію "Академік Вернадський" вирушає вже вп'яте. Він був членом першої української експедиції, яка працювала на Антарктиці ще 1995-го. Науковець запевняє: окрім роботи в холодній пустелі, необхідно приділяти час ще й заняттям для душі.

"Риба, яку ми там ловимо, збагачує свіжою їжею наш стіл. Там дуже добре ловиться нототенія", – ділиться досвідом керівник експедиції. Востаннє Віктор на Шостому континенті був 12 років тому. Тоді з рідними зідзвонювався лише раз на місяць. А списувалися інтернетом щотижня.

У полярників на станції є своя бібліотека та спортзал. І, щоби рік минув швидше, зимівники ще й знаходять час для розваг: катаються на лижах та пірнають у крижану воду. Там, в оточенні криги, особливо всі чекають на суботи.

"Беремо парадний одяг. В нас вечеря при краватках. І ми спілкуємося. Це взагалі традиція ще з англійських часів", – розповідає лікар-анестезіолог Костянтин Даниленко. Традицію англійців, які й заснували дослідницьку станцію на острові Галіндез 1953-го року, українці підтримують заради позитивної атмосфери в колективі. Кажуть, після року пліч-о-пліч повертаються із зимівлі справжніми товаришами. А наступного року в полярників з'являться ще й подруги. Оскільки 2019-го на антарктичну станцію поїдуть і жінки.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
ТЕГИ: Антарктида,наука,Полярный рейс,полярный круг,Вернадський,науковець
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.