Науковий потенціал України: стан, проблеми та перспективи.

9 января 2018, 10:56
0
3182
Науковий потенціал України: стан, проблеми та перспективи.

Із початком свого незалежного існування Українська держава отримала у спадок від Радянського Союзу не тільки фінансові борги і історію, а і величезний науковий спадок, що не отримав в результаті ніяко

Із-за економічної нестабільності, кризи, скорочень і відсутності фінансування значна частина закладів почала занепадати і відставати у будь-якому розвитку. Талановиті і дійсно розумні намагалися, і намагаються понині, продати себе за кордон, де за розум платять у доларах і євро.

Таким чином, за відносно не значний відрізок часу держава втратила великий потенціал молодих і талановитих представників наукової спільноти.

За роки незалежності кількість дослідників у країні зменшилась в п’ять разів, і якщо на момент 1991 року на 1 мільйон населення їх припадало близько 4 тисяч то сьогодні це 1254 особи. В сусідніх країнах де за радянських часів наука мала навіть гірші показники ніж в Україні на сьогодні картина більш втішна.

Небажання займатися проблемою науки в країні непомітними кроками призводить до величезної катастрофи. Таким чином Україна застряла на своєму науковому розвитку десь у 90-х роках минулого століття. Більш того, мізерні зарплати не стимулюють молодь присвячувати своє життя українській науці, знання мов та освіта величезної кількості українців відкриває для них кордони практично у всіх країнах світу.

Та є у цьому всьому і позитивний момент. Звісно, що складна політична ситуація в країні та державна економічна політика останніх років була не спроможна виділяти великі кошти на наукові потреби, технічне оснащення і різноманітні дослідження є проблемою, але вся ця сумна на перший погляд історія дає привід задуматися і поглянути на Українців які все ж присвячують своє життя і час добрій справі.

Так величезної популярності в наш час набирає так звана спартап культура, що звісно далека від науки, яку ми звикли собі уявляти чуючи про досліди. Молоді стартапери - це практично діти, що у такому занепаді знаходять свій шлях і з кожним днем таких юних науковців стає все більше.

Значна кількість проектів спочатку фінансується із власної кишені, але згодом найбільш вдалі поглинаються іноземними компаніями і все ж фінансуються. Більшість ідей цих науковців унікальні, корисні і не просяклі нафталіном.

Чого тільки вартий проект молодого інженера Антона Головаченка, що створив прототип екзоскелета, який дає можливість рухатися людям з інвалідністю. Хлопець розробив модулі, що одягаються на ушкоджені кінцівки і допомагають тренувати м’язи у разі переломів чи паралічу рук або ніг. А метою молодому науковцю послужила найсвітліша мета – бажання допомогти бабусі, що прикована до ліжка із-за паралічу. Перші матеріали для роботи Антон узяв із конструктора "Лего", і в результаті український стартап переміг на 15 світових виставках робототехніки. Варто зазначити, що Антон є сього голкою в сіні, яка змогла знайти свій шлях, а скільки не менш талановитих науковців не можуть реалізувати свої ідеї через не зацікавлення у цьому оточення.

Зважаючи на те, що бюджет 2018 року передбачує збільшення відсотку фінансування наукової галузі ми маємо надію, що відповідальні за розвиток та фінансування наукового потенціалу України продовжать цю тенденцію, і проблема із часом стане згадкою, адже якби молодих спеціалістів заохочувати до роботи то за 20 років країна вийшла б на новий рівень інноваційного розвитку. Для досягнення подібного результату потрібно щорічно збільшувати притік молодих науковців всього на 15%.

Тому можемо підвести підсумок, що для економічного процвітання, якісної обороноздатності і технічного розвитку потрібно приймати дієві заходи для порятунку вітчизняної науки, яка згодом принесе величезну користь у всіх сферах життя України.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
ТЕГИ: статистика,наука,потенциал,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.