В Україні відбувається цинічне знищення освіти під виглядом реформ!

30 марта 2015, 11:46
Владелец страницы
1
373

Сьогодні Міністерство освіти і науки України розпочало активну роботу з реформування освіти, тож розробляється нормативно-правова база як засіб реалізації процесу. Одним з таких документів є перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів. Відомо, що до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» не включено спеціальність «Професійна освіта».

Сьогодні напрям підготовки / спеціальність «Професійна освіта» передбачає підготовку педагогічних кадрів для професійно-технічних навчальних закладів за 35 профілями, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України № 705 від 16.07.2010 року. Перелік профілів професійної освіти забезпечує професійну підготовку кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, згідно Державного переліку професій (Постанова Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 року № 1117).

Ключове питання - невже система професійної освіти в Україні нічого не варта, що її так жорстоко і цинічно хочуть знищити? Але чому ж тоді до нас приїжджають європейці, американці і намагаються отримати інформацію і вивчають досвід у сфері освіти і професійної освіти, зокрема, пропонують освітні проекти у рамках міжнародної співпраці із залученням українських науковців та педагогів-практиків?

Наступне питання - хто ж в Україні буде здійснювати професійну підготовку кваліфікованих робітників? Дійсно, існує успішний досвід передових країн світу, який вивчають українські дослідники. Але слід пам’ятати, що тільки еволюційним шляхом можна досягнути високих результатів, у цьому й полягає суть реформування. На жаль, документ, який підготовлений в «кулуарах» МОН чи то НАПН України (офіційно ніде не вказуються розробники) призведе до знищення професійної освіти, а згодом і до повної руйнації професійно-технічної освіти.

В цьому контексті слід пам’ятати: якщо немає виробництва, то й не буде суспільства, а виробництво не може існувати без висококваліфікованого робітника.

Якщо відійти від теми професійної освіти і порівняти «стару» постанову і проект нового переліку галузей знань і спеціальностей, то виникає питання, а де обгрунтування по кожній позиції, на підставі чого видалені або згорнуті одні напрями і виникли абсолютно нові? Де можна ознайомитись з результатами моніторингу освітніх послуг в Україні, аналізом проблеми кадрового забезпечення галузей і науково обгрунтованим прогнозом розвитку ринку праці? Адже під такий серйозний документ повинен бути представлений науково-аналітичний інформаційний супровід.

У підсумку, в освітніх та наукових колах є велика стурбованість, є передчуття освітнього колапсу. Адже описані тенденції свідчать про те, що зараз відбуваються не реформи, а знищення освіти!

 


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
ТЕГИ: образование,наука,техника
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.