Несподіванки довиборів

17 октября 2021, 13:04
Владелец страницы
поолитолог, специалист в геополитике, экономике, конфликтолог,
0
1577
Несподіванки довиборів

Нові тренди громадської активності проти традіційного підкупу

Як відомо 31 жовтня 2021 року відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради у двох округах № 184 на Херсонщині, та № 197 у Черкасах. І після феєричних тренду президентських та парламентських виборів орієнтованих на візуальну складову, відеомуляжи, та віртуальні образи, що з екранів зійшли в реал, сьогодні виборці повертаються до традиційних варіантів сприйняття кандидатів.

У всякому разі технологічні тренди на довиборах у Верховну Раду свідчать про те, що широко знайомі спеціалістам методи прямого і опосередкованого підкупу, фін контроль над виборчими комісіями, максимальне залучення адмінресурсу для провладних кандидатів, так звані «сітки», тобто системно відпрацьована метода проплати голосів, - все це повертається, але є й нові, неочікувані і досить позитивні тренди.

Наприклад на Херсонщині технологи  спостерігають суцільний батл між традиційними підходами, (з передвиборчою благодійністю агромагнатів, та адмінтиском провладного кандидата), і механікою прямої демократії, коли в ході політкампанії навкруги болючих соціальних питань активізують мешканців громад.

Першу методу з аукціоном передвиборчої щедрості ще з весни демонструє  Геннадій Лагута ставленик агрокорпроції Ігора Колихаєва, який сьогодні займає крісло мєра Херсона. В хід йде усе від продуктових наборів, пасок на свята на 600 тыс грн, окулярів для стареньких по селам до розвозки атракціонів з дінозаврами і солодкої вати для діточок. Благо що фонд Ігора Колихаєва «Нам тут жити» має туж назву що і партія кандидата у депутати. І передвиборчою благодійністю можна займатись не відходячи від агітаційних палаток.

Основи лагідного адміністративного тиску у передвиборчий період демонструє другий лідер перегонів на Херсонщині Сергій Козир. В минулому представник корпорації ДТЕК, а з весни 21го з подачі команди Зе  голова Херсоньскої ОДА, Козир включився в перегони одним з останніх у кінці вересня, однак на форум місцевих громад у Новій Коховці на початку жовтня вже завезли мабуть усіх голів громад округу. Зустрічі з робітниками комунальних підприємств зараз проходять кожного дня. І кожен день головою ОДА демонструється раптове вирішення місцевих питань які до передвиборчих перегонів чомусь не вирішувались.

На цьому фоні дійсно цікаво виглядає кампанія лідера позапарламентської «Національної платформи» Катерини Одарченко, яка заявила, що хоче використати можливості передвиборчої кампанії, щоб привернути суспільну увагу до кричущих проблем регіону, і навіть вирішити їх у період виборів.

Катерина ініціювала збір підписів проти закриття районних лікарень та сільських шкіл зі старшими класами, підняла хвилю у СМІ, організувала стоп-блоки під Верховною Радою з роз’ясненням депутатам освітньо-медичної кризи на Херсонщині, і сьогодні звернення громад регіону до Кабміну вже підтримала ціла низка впливових депутатів включно з Сергійом Шаховим, та Юлією Тімошенко.

При всьому скепсису опонентів Одарченко до можливостей реальної громадської активізації, Катерина продовжує їіздити по селах і роз’яснювати людям їх права і можливості впливу і на сьогодні Нацплатформа зібрала вже біля 25 тисяч підписів мешканців громад, а це значить, що жінка-політик, без мільйонних затрат на підкуп, та провладних адмінважелей має шалену підтримку у громаді і всі шанси увійти до Верховної Ради, та продовжувати відстоювати соціальні інтереси спільноти вже на законодавчому рівні.

Тобто соціально-політичні події останніх років все ж таки остаточно не разчарували людей, і коли замість сімулякрів в вирішення проблем включаються реальні пасіонарії, люди готові на активні дії, і їх підтримку.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.