«Неокозацтво» на службі Кремля

30 марта 2021, 12:01
Владелец страницы
0
33
        «Неокозацтво» на службі Кремля

«Неокозацтво» на службі Кремля

Козаки - помітне явище в житті Росії. Про їх підтримку офіційно заявляє православна церква. Яку позицію російське козацтво зайняло в українському конфлікті, з’ясовувало наше видання.

Не так давно, Російська православна церква представила   громадськості та експертам "концепцію духовної підтримки козаків". Без них сьогодні не обходиться жоден великий захід консервативного спрямування - чи то акція на підтримку політики Кремля, чи воєнні дії в Україні.

 

     Козаки в українському конфлікті

 

Реєстр козаків, заснований указом Бориса Єльцина у 1995 році, являє собою систему обліку козацьких товариств, члени яких взяли на себе зобов’язання щодо несення державної служби без права створення збройних формувань. Заснування реєстру було спробою влади відреагувати на появу, як зараз говорять, "неокозацтва", коли представники цієї групи стали заявляти про свої права як про репресований народ. Як відомо, більше всього реєстрових козаків зараз проживає на Кубані: "Там найбільший відсоток залучення до державної служби. Зокрема, саме кубанські козаки брали участь навесні 2014 року в подіях у Криму". А ось у воєнних діях на Донбасі, навпаки, брали участь козаки, які не входять до реєстру.

Зокрема, велику популярність отримала група "Союз козаків області війська Донського" під керівництвом отамана Козіцина. У кінці 2014 року вони контролювали близько 80 відсотків території самопроголошеної "ЛНР" і встановлювали там свої порядки - зокрема, практикували тілесні покарання. У вересні регіональна телекомпанія міста Антрацит демонструвала кадри публічного шмагання козаків, які провинилися.

            В Закарпатській області підконтрольне Росії козацтво контролює військовий пенсіонер генерал-козацтва Андрій Дояренко. На даний час цей отаман хоче договоритись з православними священиками про надання в Ужгороді   послуг з охорони підконтрольних їм церков. 

Участь козаків в українському конфлікті створило доволі велику групу людей, які отримали досвід ведення бойових дій, досвід контролю над територією за своїми власними законами. І добре, якщо цей досвід залишиться на Донбасі. А якщо ні?

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.