В Українському питанні Угорщина обманула Святійшого отця

22 марта 2021, 10:17
Владелец страницы
0
38

В Українському питанні Угорщина обманула Святійшого отця

Угорщина знову грубо втрутилася у внутрішні справи нашої держави, вдавшись при цьому до прямого обману Святійшого Отця. Цього разу, Папа Римський Франциск прийняв 27 лютого архієпископа і митрополита Гайдудорозького, главу Греко-католицької церкви в Угорщині Фюлепa Кочішa на особистій аудієнції у Ватикані (Джерело: www.vaticannews.va).

Зазначається, що Кочіш допустився прямого обману Папи Франциска, заявивши під час розмови, що «єпархія завжди була безпосередньо підпорядкована Папі Римському», що Мукачево (Мукачівська греко-католицька єпархія – ред.) завжди мало «незалежність, яка, виходячи з історії, завжди належала йому, оскільки єпархія завжди була безпосередньо підпорядкована Папі Римському».

Архієпископа Кочіша стурбував «сильний український вплив» у Мукачівській греко-католицькій єпархії (МГКЄ) і, відповідно, його передусім цікавило донести до глави Римо-католицької церкви тему недопущення єдності греко-католиків Закарпаття з одновірцями в Україні

При цьому відомо, що для Угорщини питання МГКЄ завжди було передусім політичним і щоразу, коли Закарпаття входило до складу цієї держави, остання добивалася від Ватикану ліквідації незалежності МГКЄ і підпорядкування її угорським архієпископам. І навпаки, вимагала повернення МГКЄ статусу sui iuris як тільки втрачала Закарпатські землі.

Відомо, що у 1995 році Ватикан хотів надати главі УГКЦ духовну владу над усіма греко-католиками в межах України, в тому числі і на Закарпатті. Але задумане не вдалося реалізувати завдяки потужному угорському лобі у Ватикані.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.