Назад в Україну за покликом серця!

2 февраля 2021, 11:47
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
5014
Назад в Україну за покликом серця!
Віталій Скоцик

Богдан Олександрович Кравченко – людина, про яку сьогодні обов'язково потрібно говорити...
Богдан Олександрович Кравченко – людина, про яку сьогодні обов'язково потрібно говорити, адже таких постатей, можливо, у нашій держави і багато було та й є сьогодні, але їхній вклад в розбудову української держави в період її становлення дуже складно недооцінити. Про його існування та діяльність мало хто знає серед молоді, але старше покоління управлінців мусить його пам’ятати.

Богдан Кравченко народився в містечку Гюнцбург (Німеччина). Політолог, соціолог, історик, в 1969 році отримав диплом бакалавра політичних наук і філософії в університеті Бішопа в Квебеку (Канада). У цьому ж році очолив Україно-канадську студентську спілку. У 1970 році в Торонтському університеті (Канада) став магістром політичних наук, а в 1971 – здобув вищий диплом з соціології й економіки в університеті Глазго в Шотландії. У 1982 захистив докторську дисертацію (суспільні науки) в Оксфордському університеті (Велика Британія). 1986 – 1992 – директор Канадського інституту українознавчих студій (КІУС). Після проголошення Незалежності України працював секретарем Консультативно-дорадчої ради при Президії ВРУ. У 1992 – 1995 роках працював на посаді співдиректора Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України. Від 1995 – проректор Національної академії державного управління при Президентові України, а в 1998–1999 роках – в. о. голови наглядової ради Міжнародного фонду «Відродження». З 2004 року – директор Центру досліджень адміністративної реформи (м.Київ).

Богдан Олександрович брав участь у розробці низки законодавчих актів України у 1990-их рр., зокрема Закону «Про державну службу». Тоді Богдан Кравченко, як і його тезка – Богдан Гаврилишин, прекрасно розумів, що саме в той час до нашої країни потрібно «притягнути» все те найкраще, що є в світі. Він був одним із тих українців, які відгукнулися на поклик своєї історичної Батьківщини, аби дати той максимум, який можуть.

Я зустрівся з Богданом у процесі формування профільних рад Аграрної партії України. Одна із наших рад – Рада місцевого самоврядування та регіонального розвитку. У той час хтось розповів Богдану про мою роботу і про мої амбіційні плани.
Але його в Україні вже не було. Від 2007 року він почав працювати над реалізацією освітнього проекту Фонду імама секти ісмаїлітів. Дивно звучить, чи не так?

Але принц Ага Хан IV вирішив створити Університет Центральної Азії. Президенти Казахстану, Киргизстану, Таджикистану і його високість Ага Хан підписали міжнародну угоду і статут цього приватного міжнародного університету який ратифікований парламентами цих країн та зареєстрований в ООН. Університет, з головним офісом в столиці Киргизстану – місті Бишкеку, складається із Школи безперервної та професійної освіти, школи мистецтв і наук (бакалаврат) та вищої школи розвитку. Місія УЦА полягає в стимулюванні соціально-економічного розвитку Центральної Азії, в цілому і її гірських спільнот, зокрема за рахунок надання вищої освіти, що відповідає визнаним міжнародним стандартам, а також сприяння народам регіону в збереженні для майбутніх поколінь і подальший розвиток їх багатої культурної спадщини. Основним же завданням самого проекту було вчити місцевому самоврядуванню слухачів із віддалених районів Киргизстану, Казахстану та Таджикистану.

Богдан має низку наукових праць, які потрібно дуже ретельно і уважно читати тим, хто думає про державотворення і про Україну. Він автор праць в основному з політології, теорії державного управління, економіки та політичної історії України 20 ст.

Я зустрівся з Богданом вперше у 2016 і розповів йому про те, що ми хочемо робити. Тоді він говорив дуже просто: «По-перше, ми маємо вибудувати таку систему адміністративно-територіального устрою, яка буде найбільш притаманна українцям. І, по-друге, ми обов'язково повинні навчити людей, як працювати в системі місцевого самоврядування.
Люди прагнуть бути депутатами, головами громад, але дуже часто вони не розуміють, як правильно з цим працювати. І наше завдання їх навчити.

І ось те, що Богдан не зміг зробити в Україні, він зробив досить успішно в Азії разом з принцом Ага Ханом IV. Йому це вдалося – і тоді, в 2007 році долучившись до реалізації основних завдань та місії Університету Центральної Азії, вони вже на сьогодні випустили сотні тисяч людей, досконало обізнаних в питаннях місцевого самоврядування.

Я пам’ятаю, як Богдан мені розповідав, що вони запровадили курси англійської мови для звичайних водіїв. І коли жителі Киргизстану, Таджикистану і Казахстану запитували для чого простому водію автобуса англійська мова, йому чітко відповідали, що для того, аби привернути увагу і закликати, інколи, у самий найвіддаленіший куточок своєї країни зацікавленого туриста.

Оскільки людина, яка везе мандрівника в автобусі, повинна бути здатна відповісти, куди рухається транспорт, де зупиняється, та які цікаві місця варто відвідати туристу. І самі прості речі давали тоді, і дають зараз можливість людям, навіть в пустелі, заробляти гроші, адже тут почала працювати основна догма, яку сповідував Богдан Олександрович Кравченко: «Немає такого місця на земній кулі, де б не було чим привернути увагу і цікавість туриста. А будуть туристи – то і гроші будуть!»

А якщо є місцеве самоврядування, яке розуміє, як завдяки місцевому колориту та місцевим ресурсам заробити гроші, це і є основою того, що в місцевих бюджетах буде достатньо фінансів. Саме так спрацював Богдан у Середній Азії, але цього він не зміг зробити в Україні.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.