Консолідація місцевих еліт

30 июля 2020, 15:39
Владелец страницы
політолог
0
1046

Куди прямують мери

Цікаві новини з регіонів. Черкаський мер Бондаренко, якого тривалий час «сватали» у Пропозицію Філатова, зрештою оголосив про приєднання до партії «За майбутнє» Палиці.
Отже, Палиця тактично переміг Філатова. Це важливо тому, що, таким чином, «партією мерів» стає дещо не та політична сила, яку так першопочатково називали.
Цікаво, що Бондаренко набув загальноукраїнської популярності, коли вступив минулої весни у протистояння з президентом щодо продовження карантинних обмежень. Тоді він був дуже «на слуху». Для «За майбутнє» приєднання Бондаренка – це своєрідна декларація опозиційності по відношенню до влади. Ну і продовження концентрації представників «регіональних еліт» на додачу до 24х депутатів-мажоритарників, які увійшли до відповідної парламентської групи. Схоже, саме на союз мерів та мажоритарників вони і робитимуть ставку на цих виборах.
Загалом, політичні гравці явно вступають у боротьбу за підтримку очільників місцевого самоврядування, які після початку децентралізації сконцентрували у власних руках чималі ресурси. Вже зараз очевидно, що тематично кампанія будуватиметься на основі протиставлення «центру» та «регіонів» (власне, як це вже було у тому ж кейсі Бондаренка). І якщо з «центром» у політичному плані більш менш зрозуміло – це правляча монобільшість, то за право представляти регіони розгортається серйозна політична боротьба. Хтось, як та ж «Пропозиція» намагався гучно стартувати, але потім розгубив темп, хтось, як «За майбутнє», поволі концертує ресурси та «місцеві еліти».
Знову ж таки, цікаво, що рік тому той же Палиця публічно підтримував президента, та й його політична сила неодноразово голосувала за рішення разом із монобільшістю. Однак зараз тренди змінюються. Так само як і запити електорату. «Місцеві еліти» консолідуються, аби дати бій владі.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.