Чому Бойко в рейтингах обійшов Порошенка?

29 июня 2020, 16:41
Владелец страницы
політолог
0
713

Дещо про рейтинги

Нещодавно Центр Разумкова опублікував чергові рейтинги.

Зокрема, щодо гіпотетичних виборів до Верховної Ради та Президента України. Результати відображають тенденції, які прослідковувалися раніше. Зокрема, спадання рейтингів чинного президента В. Зеленського, яке, проте, не відображається у синхронному зростанні підтримки його основних опонентів. З опозиційних політиків найбільше наростили свою підтримку лідер ОПЗЖ Ю. Бойко (понад 14%) та лідер ЄС та екс-президент П. Порошенко (понад 11%). Найцікавіше, що приріст рейтингу Бойка вищий ніж у Порошенка (більш ніж удвічі трохи більше ніж за 6 місяців). Таким чином, рейтинги Бойка дозволяють саме йому скласти пару у другому турі президентських виборів для чинного президента В. Зеленського (у разі проведення зараз гіпотетичних виборів).

Звісно, подібна ситуація для багатьох може видаватися сюрпризом, однак якщо уважно подивитися на динаміку рейтингів за останнє півріччя, то великих несподіванок тут не помітно.

По-перше, відбувається поступове зростання рейтингу ОПЗЖ, що відбувається за рахунок усунення конкурентів на електоральному полі східних областей України. Зокрема, Оппоблок уже майже «дискваліфіковано» як серйозну політичну силу. За таких умов ніщо не заважає ОПЗЖ заповнювати свою електоральну нішу.

По-друге, відбувається вирівнювання рейтингу лідеру ОПЗЖ із рейтингом самої політичної сили. Оскільки Бойко усе частіше репрезентує свою партію на публіці, це забезпечує встановлення чітких асоціації у виборців між партією та її публічним обличчям.

По-третє, відбувається накладання медійної активності на вигідний для ОПЗЖ політичний дискурс, що стосується соціальних проблем, тарифів, питання війни та миру.

А що ж ЄС? Рейтинг Порошенка теж зростає, але явно повільніше, ніж рейтинг Бойка, тому він уже не другий. Очевидно, поки що він зростав за рахунок поглинання рейтингу «Голосу» та С. Вакарчука, що фактично відійшов від політики і звільнив нішу на «патріотичному фланзі». Водночас, це залишає відкритим питання про можливості для подальшого рейтингового зростання Порошенка?

Чи залишаються вони після «поглинання Голосу»? Питання досить складне, адже у плані офіційної політичної позиції Порошенко нічого не змінив з часу останніх президентських виборів. Відповідно, це означає, з одного боку, що можна теоретично сподіватися на зростання до 25% підтримки Порошенка у другому турі, а з іншого боку – що вихід за межі цих 25% теж дуже малоймовірний.

На цьому тлі вигіднішими виглядають стартові позиції кандидатів, які не намагаються у критиці чинної влади прив’язуватися до ситуації виборів 2019 року та протиставляти себе ¾ виборців, які тоді проголосували за Зеленського. Адже ясно, що подібне протиставлення не забезпечить можливості для мобілізації найширших електоральних кіл.

Мабуть тому, що Порошенко та його політична сила так серйозно «застрягли» у минулому та не хочуть з нього «вилазити», вони уже поступилися в рейтингах другою позицією на користь Ю. Бойка та продовжують втрачати.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.