Замкнуте коло Мінських домовленостей

6 июня 2020, 09:26
Владелец страницы
журналіст
0
24
Замкнуте коло Мінських домовленостей

2 червня українська делегація вирушила до Берліна.

Глава офісу президента A.Єрмак, міністр закордонних справ Д. Кулеба і віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій A. Резніков зустрілися з главою Міністерства закордонних справ Німеччини Х. Маасом, зовнішньополітичним радником канцлера Я. Хекером і міністром оборони A. Крамп-Карренбауер.

Зараз Німеччина в черговий раз повернула собі верховенство в рішенні "Донбаського кейсу", який в черговий раз став на паузу. Тому Берлін не тільки виступив у ролі посередника між Україною і Росією, а й просив Київ почати хоча б поступово виконувати взяті на себе обов'язки в грудні 2019 року в Парижі на саміті «нормандської четвірки». Також німецька сторона хоче почути про план "Б", про який говорив раніше Андрій Єрмак. Відомо, що крім усього цього сторони обговорювали можливість розміщення "змішаної" миротворчої місії на Донбасі.

За підсумками зустрічі глава офісу президента заявив про підтримку Берліном ініціатив Києва щодо Мінського процесу і зазначив, що українська делегація провела дуже плідні переговори. Але чи так це насправді?

Перед від'їздом до Німеччини наша делегація знову підняла тему Криму, як і перед зустріччю в Парижі. Наші дипломати згадують тему Криму в той момент, коли хочуть змусити Кремль йти на поступки. Більш того, МЗС України вирішив змістити акценти з Мінських домовленостей у бік Криму, а Офіс Президента пропонує пов'язати це питання з розглядом «Донбаського кейсу». При цьому Кремль однозначно дав зрозуміти, що не буде обговорювати питання Криму в подібному контексті.

В ході боротьби за президентське крісло в.Зеленський пообіцяв шляхом реалізації Мінських домовленостей відновити мир на Донбасі. Однак шостий президент України, як і його попередник, намагається змінити порядок дій за Мінськими домовленостями. Ситуація в країні така, що президент не може піти на умови, з якими погодився Порошенко, так як виконання їх, може бути сприйнято багатьма в Україні як «поразка». Росіяни не погоджуються на модернізацію Мінських домовленостей, тому що це в самій Росії може бути сприйнято багатьма, як «поразка». Це замкнуте коло.

Ми знову повернулися в 2018 рік, коли крім взаємних звинувачень по «Донбаському кейсу» нічого не відбувалося. А українська делегація в пошуках миру на південному сході країни їде до Берліна, замість роботи в Тристоронній контактній групі і вироблення З разом російською стороною взаємоприйнятного рішення. Так миру найближчим часом Донбасу не бачити.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Росія,Донбас,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.