Тернистий шлях Віталія Скоцика і партії "КРАЇНА"

30 мая 2020, 12:49
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
1428

АВТОР: РЕДАКЦИЯ "НАРОДНА ДУМКА" 28.05.2020 http://dumka.odessa.ua/cikavoyu-ie-politichna-partiya-kraina/


Не всі ще, щоправда, поки що помітили її, партію «КРАЇНА», не всі знають звідки вона взялася. Але, насправді, у неї є глибокі корені. Тож для початку – трохи історії.

Крутий зліт Аграрної партії: за штурвалом –Віталій Скоцик

Ви, напевне, пам’ятаєте, що у 2014 році спочатку злегка, а потім все гучніше говорили про Аграрну партію України, хоча вона була створена ще 1996-го року. Партія ожила, коли у вересні 2014-го її очолив Віталій Скоцик.

Реально партія дуже швидко влилась у політичну кампанію з підготовки до місцевих виборів, що відбулися у жовтні 2015 року. І за короткий період часу, і зовсім несподівано для багатьох, увірвалася в п’ятірку лідерів.

За нею, здавалося б, стоять якісь олігархи, а насправді з часом з’ясувалося, що ні, що це була реально ідея і задумка одного успішного управлінця.

У жовтні 2015-го року партія стала п’ятою зі 132-х партій, які брали участь у виборах. Вона отримала майже 7 % підтримки в загальнонаціональному масштабі, а це більше 3500 депутатів, починаючи від районних і закінчуючи обласними радами. Партія була представлена в 378 районних, 173 міських, у 6 обласних радах і не дотягнула в інші обласні ради, буквально від 32 голосів у Рівненській області до 0,5 % у всіх інших областях.

Тобто, якби було дещо більше часу, партія реально була б присутня у всіх обласних радах нашої країни, при цьому ця політична сила отримала абсолютно рівну підтримку по всій території нашої держави, що також стало унікальним показником. Чому? Тому, що більшість партій, хоч і є загальнонаціональними, але мають свій базовий електорат.

А ідеологію, яку заклав Віталій Скоцик в Аграрній партії, — спочатку аграризму, а потім — консерватизму — лягла прекрасно на весь багатонаціональний народ нашої великої країни.

Тому у наступні роки у 7 хвилях місцевих виборів партія чітко ввійшла у лідируючу трійку і займала вже 1 — 3 місця на виборах у громадах.

Станом на серпень 2018 року рівень її рейтингу на місцевих виборах сягнув майже 18 %, і саме в цей період часу розпочалася інтенсивна атака на Лідера партії у зв’язку з тим, що він дійсно виявився абсолютно позасистемним політиком. Він прекрасно розумів, що без політичного інструменту, який називається «партія», що вибудована знизу через місцеві органи влади до Верховної Ради, Кабінету міністрів, і аж до позиції прем’єр-міністра та президента, реально реалізувати зміни управління державою  фактично нереально.

Рейдерське захоплення Аграрної партії

Ми бачимо, що це мабуть перший і чи не єдиний за роки Незалежності такий експеримент, коли дійсно люди задумалися над тим, як побудувати свою державу. Звичайно, це був виклик усій політичній системі України і просто так легко це не могло продовжуватися. Тому з серпня по жовтень 2018 року фактично відбулося рейдерське захоплення партії, не дивлячись на те, що вже була порушена кримінальна справа Голосіївським відділенням Національної поліції України про підробку документів під час зміни голови партії, у жовтні фактично все керівництво партії було змінено.

Але Віталій Скоцик та ініціативна група людей, які колись і починали розбудовувати Аграрну партію, не зупинились, і продовжили боротьбу у президентській кампанії 2019 року. Результат приголомшив і тут, адже 20 місце серед 41 кандидата – гарний результат. Найкращий результат серед кандидатів, які ніколи не були у владі.

Останній учень народного політика Івана Плюща

Тому зрозуміло, що мало бути продовження всього цього, і продовження вилилося в дещо неочікуваний напрямок: у серпні 2019 року Віталія Скоцика обирають Головою Партії відродження села. Чому саме цієї політичної сили? Комусь могло б це здаватися дивним, аби не 2 цікавих факти.

По-перше. Те, що у 2015 році в ряди Аграрної партії дійсно влилося багато представників Партії відродження села, оскільки вона самостійно не була готова до місцевих виборів. Тобто, вже тоді було певне поєднання ідеологій і конфігурації між цими двома силами.

І другий момент. Мабуть, для багатьох також буде новиною. Але Віталій Скоцик став останнім учнем відомого українського політика, якого сьогодні називають народним політиком —  Івана Степановича Плюща. Так ось, у 2006 році в Блоці Івана Степановича Плюща та Юрія Івановича Костенка Партія відродження села (у той період часу вона називалася Партія вільних селян та підприємців) була однією з трьох ключових політичних сил.

І хоча партія не дотягнула до 5 % бар’єру, але отримала дуже гарний результат у західних регіонах нашої держави: в декількох областях більше 10 — 11%.

Тому, це було передумовою — і ідеологічною, і історичною, і, власне, організаційно-управлінською, того, що саме Віталій Скоцик став Головою Партії відродження села у серпні 2019 року.

Власне, ідея полягала в тому, щоб об’єднати конструктивні сили Аграрної партії, які не змирилися з її рейдерським захопленням і фіктивними новими лідерами, з людьми, які були з Партією відродження села і брали участь у місцевих виборах,  і багато в чому продовжити традиції, які заклав у політичну систему нашої держави Іван Степанович Плющ.

Зрозуміло, що партія такого типу стане націонал-демократичною партією, і десь багато в чому почне займати ту нішу, яку, наприклад, не змога зайняти партія «Голос» у західних регіонах нашої держави, або багато в чому не зайняли проросійські партії у південних і чи східних регіонах нашої держави.

І не дивно, що до нового формування влилися також представники колишнього Народного руху України й Української народної партії Юрія Костенка.

Політична партія «КРАЇНА» — нова конфігурація на чолі з новим Лідером

Тому, сьогодні це виглядає як конфігурація з дійсно потужних складових! І це далеко не є новим формуванням, а, швидше, політичною платформою з гарним історичним бекграундом, чесною політикою та величезною довірою українського народу. У Партії відродження села було 25 000 зареєстрованих членів, а в Аграрній партії  — 71 000.

Враховуючи тих людей, які влилися з Української Республіканської партії та Народного руху, зрозуміло, що кістяком партії стали понад 30 000 людей. І це величезний масив.

Тим більше, що у жовтні 2015-го року багато людей пішли за новим Лідером. Тому вони однозначно не залишаться у рядах Аграрної партії, а увіллються в ПОЛІТИЧНУ ПАРТІЮ «КРАЇНА».

І хоча «КРАЇНА» має офіційну консервативну ідеологію, але зрозуміло, що вона також буде нести корені від українського народу у селі, так і до екологічної тематики в місті.

Тому, оце поєднання партії українського села з партією зелених, або зеленою партією в місті, дає їй, звичайно, дуже широкий спектр роботи і з міським населенням, і з сільським населенням.

Враховуючи, що Віталій Скоцик є особистістю неординарною, відомий і у мистецькому світі, і в творчому середовищі, разом із тим є і кандидатом наук, двічі доктором наук, він легко сприймається інтелігенцією нашої держави.

Плани та політичні амбіції Віталія Скоцика – тернистий шлях від місцевих виборів до президентських

Отже, бачимо, що ПОЛІТИЧНА  ПАРТІЯ «КРАЇНА» дійсно є позасистемною партією, а Віталій Скоцик — дійсно позасистемним політиком.

І, можливо, це саме те, що й потрібно сьогодні українській державі, українському народу, який перебуває у пошуку.

Український народ дуже хотів змін, і він їх отримав. Щоправда, не ті зміни, на які сподівався.

Тому, думаю, що партія під лідерством Скоцика — прекрасна альтернатива для тих, хто розчарувався, хто ще не визначився зі своїми політичними уподобаннями.

Давайте подивимося, як вона буде розвиватися і рухатися до жовтня 2020 року.

А ще, що не є менш важливим, що Віталій Скоцик є одним із небагатьох політиків, який тісно інтегрований у світову політику — в європейську, північноамериканську, має гарні напрацювання і пізнаванність й у азійському напрямку.

Звичайно ж, це буде дуже цікаво, і, тим більше, не лише на місцевих виборах, а й на наступних парламентських, і, безумовно, президентських перегонах. Враховуючи амбіції Лідера, він не зупиниться на президентській компанії тільки 2019 року. Тим більше, що  теперішній президент заявляв неодноразово раніше, що він іде на один термін. Але хто знає, політика — гра, вона втягує, і вже на останній прес-конференції президент В. Зеленський заявив, пробувши лише один рік із п’яти відведених, що його цікавить і другий термін.

Владислав ОЗАРІНСЬКИЙ

 

На фото: зліва — Іван Плющ, Герой України, третій (1991 — 1994 рр.) та п`ятий (2000 — 2002 рр.) Голова Верховної Ради України, справа — Віталій Скоцик, Лідер ПП «КРАЇНА».

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.