Зачистка київського інформаційного поля перед виборами?

27 мая 2020, 14:30
Владелец страницы
політолог
0
61

У яку гру грає Коломойський

Не зважаючи на те, що до місцевих виборів ще досить багато часу, але фактично передвиборча кампанія уже у розпалі. У тому числі розгортається боротьба і за такий ласий шматок як столиця. Чинний міський голова В. Кличко збирається знову йти на вибори, але це не означає, що йому вдасться спокійно і безпроблемно переобиратися. Конкурентів явно вистачатиме, але головним серед них буде той, хто представлятиме правлячу політичну силу – «Слугу народу» В. Зеленського. І тут поки що нічого не ясно. Сам Зеленський говорить про праймеріз для визначення кандидата. Тим часом, неформально у інформаційному просторі обговорюються 4 кандидатури: трьох нардепів (М. Тищенко, О. Ткаченко та О. Дубинський) та екс-глави Офісу президента А. Богдана. Цікаво, що у цій четвірці лише один не має жодного стосунку до одіозного олігарха І. Коломойського. І це якраз М. Тищенко. Ткаченко і Дубинський працювали раніше на каналі Коломойського «1+1», а Богдан був адвокатом олігарха з Дніпра.

Знову ж таки, цікаво, що серед усіх потенційних кандидатів на пост міського голови від СН саме Тищенко наразі є об’єктом поширення найбільшої кількості негативу. Нерідко у подібній негативній інформації можна помітити виразні ознаки свідомого провокування. Журналісти методично збирають компромат і оприлюднюють його у досить розлогих сюжетах.

Скидається на те, що команда Коломойського хоче посилити свій контроль над Києвом, але для цього треба захопити владу. Зробити це можна лише посадивши «свою людину» у крісло міського голови, і зробити це можна лише за рахунок рейтингу президентської партії. Але як це можна гарантувати? Лише у один спосіб – зробити цю кандидатуру безальтернативною. Тобто, прибрати будь-які потенційні альтернативи уже на ранньому етапі, що, власне, ми і спостерігаємо зараз. Типову інформаційну «зачистку поля».

Тож немає нічого дивного у тому, що останнім часом відомий нардеп М. Тищенко – постійний фігурант численних інформаційних повідомлень у вітчизняних ЗМІ. Часто – досить скандальних, які показують його у не найкращому світлі. При тому, що ще «вчора» увага була значно меншою. Навіть у період минулої парламентської кампанії, коли відомий ресторатор і став нардепом, увага до нього з боку ЗМІ була значно меншою. Як не крути, але все це не може не бути пов’язане з чимось, що виходить за межі простого «суспільного інтересу».

Схоже, ще до вборів на нас чекає серйозна війна компроматів та дискредитаційних кампаній. Занадто високі ставки на кону, основні гравці не можуть дозволити якісь «випадковості», а тому запускають важку артилерію уже на ранніх етапах, намагаючись «вибити» конкурентів. Приміром, як не крути, але той самий Тищенко – корінний киянин, що вже перемагав на виборах у столиці. В одному з округів. Це може бути серйозним фактором, коли справа дійде до праймеріз, а тому дехто робить завбачливі маневри, намагаючись грати на випередження.

Хоча, власне, не факт, що все це допоможе. Зрештою, передвиборчі розклади змінюються занадто швидко, тож спроби контролювати процеси можуть виявитися безрезультатними. Зрештою, залишається найважливіший фактор – самі кияни, що вже показували неодноразово спроможність демонструвати сюрпризи для політтехнологів.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.