Від зміни переговірників результати не змінюються

19 мая 2020, 10:21
Владелец страницы
журналіст
0
12
Від зміни переговірників результати не змінюються

Оновлена група переговірників від України в контактній групі по Донбасу 14 травня впоралася зі своїм завданням точно так само, як і їх її попередній склад.

За словами представника Росії Бориса Гризлова, сторони конфлікту в черговий раз не змогли підписати заяву щодо додаткових заходів для припинення вогню. При цьому українські переговірники поводилися так, що діалог опинився на межі зриву.

З нових, точніше забутих старих тем, українська сторона підняла питання про своє майно в ОРДЛО. Було запропоновано провести його інвентаризацію разом з представниками міжнародних партнерів. Також говорили про відновлення в непідконтрольних районах українського оподаткування та системи розрахунків за українським законодавством, обговорили списки для обміну полоненими.

Із загостренням конфліктних питань пройшло засідання політичної підгрупи. Українська сторона заявила, що внесення до Конституції особливого статусу Донбасу виключено і вибори на непідконтрольній території Донбасу можливі тільки після відновлення де-факто юрисдикції Києва в усьому регіоні, включаючи кордон.

Заради чого президент України Володимир Зеленський вирішив оновити склад переговірників? Очевидно заради того, щоб зняти з себе частину відповідальності за неможливість виконати одну з найважливіших передвиборчих обіцянок – принести мир в Республіку. Тепер разом з главою держави за це відповідають члени уряду і голови комітетів Верховної Ради.

Тим часом заступник голови АП Росії Дмитро Козак намагається домовитися з главою офісу України Андрієм Єрмаком про врегулювання конфлікту. Каже, що у нього навіть виходить.

Може бути, дійсно виходить. Але проблема в тому, що Україну контролюють не тільки Зеленський і Єрмак. Разом з ними свою мережу розкинули, наприклад, глава МВС Арсен Аваков, країни Заходу і так далі. Домовитися з усіма вкрай складно, особливо якщо врахувати, що вони не можуть домовитися між собою.

Та й про що хоче домовлятися Зеленський? Влада бачить найбільш реалістичним сценарієм заморозку конфлікту, але вигідна вона, перш за все ДНР і ЛНР, так як війна заважає їм почати відновлення економіки. Республіки вижили в умовах ведення активних бойових дій, протрималися шість років при відносній стабільності, у разі заморозки – почнуть розвиватися. Ще через шість років Донецьк і Луганськ самі не будуть розмовляти з Києвом.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: МВС,конфлікт,Володимир Зеленський,ордло
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.