Ані ВОДИ, ані ПОВІТРЯ, ані ЇЖІ…

25 апреля 2020, 19:11
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
3038

Чому помирають українці...
Ну що ж: ГОРИМО! - залити немає чим, бо води немає.

Бігати важко, тому що дихаємо вкрай брудним повітрям. Харчуємося теж невідомо чим.
І це при тому, що завжди знали і знаємо про те, що наша країна славиться озерами, річками, лісами, чорноземами. І, по ідеї, мала б славитися і чистим повітрям, і якісними продуктами харчування. 

Але, нажаль, не зовсім так
Це скоріше уява, а реалії сьогоднішнього дня зовсім інші. У цих реаліях відповідь на поверхні: ніхто ніколи не думав про раціональне використання природних ресурсів усі роки незалежності нашої держави, державна політика не була вибудована на довгостроковому баченні того, що має держава. Це і природні ресурси, це і людські ресурси, це і світова потреба. 

Замість усього цього відбувалася зовсім інша історія: до влади приходили люди або самі, або делеговані тими, хто за копійки, на початку 90-х років приватизував українську промисловість. І не тільки промисловість. Насправді ж, до їхніх рук потрапила - чи то через приватні компанії, чи то через державні компанії - основна частина ресурсів нашої країни. 

Розуміння того, що ресурси не є безкінечними, нажаль, у цих людей не було і немає. Саме тому більшість законів, які стосувалися води, землі, лісу, повітря, екологічної ситуації в Україні, медицини та трудових ресурсів, у кінцевому результаті гальмувалися на етапі, коли вони перешкоджали економічним інтересам тих, хто був і є при владі у нашій державі. 

Візьмемо ліс! 
З одного боку здається, що ми дійсно та країна, яка має прекрасні лісові запаси. Але це не так. Ми є однією з тих країн у Європі, яка найменш заліснена, в нас у середньому вся територія покрита лише на 15 - 15,5 % лісом. 
Хоча здається, що це не так і мало - біля 10 мільйонів гектарів, але, насправді, це незрівнянно мало з тими країнами, які дбають про свої ліси століттями. Середньоєвропейський показник сьогодні біля 30 %. 
У таких країнах, наприклад як Фінляндія, він за 60 %. Якщо подивитися на ту стратегію, яку проводить останніх 10 - 15 років Китай, то бачимо, що вони використали стратегію не тільки лісів за межами міста, але й того, що називається «лісами у місті» - спеціальними насадженнями, виходячи на середню цифру по Китаю – 26 %. 

Ми ж, повторимося, маємо біля 15 - 15,5 %. Хоча, якщо подивитися офіційну статистику, що відбувалося з лісами впродовж останніх 30 - 50 років, то начебто і лісові насадження зросли на 21 %. Але, коли ми заглибимось, що ж це за ліс, то побачимо, що він - зріджений, він невпорядкований, він реально не доглянутий на тому рівні, на якому б нам хотілося. 

Чому? 

Тому, що його вирубували всі ті, хто був при владі, незалежно від того, яких «кольорів» вони були. 

Природа нам зараз відповідає пожежами, які виникають то тут, то там. З екологічної точки зору, пояснення дуже просте - це те, що вологи в лісі зовсім мало, у нас, переважно, ліси недостатньо доглянуті, а вирубані та знищені. 

Показник дуже простий, за яким ще минулого тижня Анджей Дуда, президент Польщі, проводив спеціальне засідання з Кабінетом міністрів своєї країни, - рівень вологи в лісовий підстилці опустився до рівня 20 % і нижче. Від цього й стаються лісові пожежі. Їх багато. 

Якщо країна не здатна реагувати швидко на їх поширення, виникають ті пожежі, які були раніше і є сьогодні в нашій країні, а коли вони ще й ускладнені тим, що стаються у зонах зараження великою катастрофою на Чорнобильській АЕС, то автоматично люди не лише в Києві та Київській області, а й навкруги дихають складним зараженим повітрям. Таким чином, минулого тижня місто Київ було найбільш забрудненим містом у світі, і зараз постійно перебуває в п'ятірці, шестірці за рівнем забруднення. 

Це при тому, що, фактично, за рівнем промисловості Київ мав би займати, мабуть, якусь позицію зі 150 по 200-у, а то ще й нижчу. Тобто, це не економічна міць, яка наповнює диханням столицю нашої держави, це - бездумне управління екологію нашої країни, або іншими словами - їх повна відсутність. 

Тому горить, тому палає, тому немає кому тушити, тому, в кінцевому результаті, люди дихають всім тим згарищем, ховаючись від пандемії в своїх країнах, і вдумайтеся, 95 кілограмів важких речовин з'їдає в середньому українець з того, що падає йому на голову і в попелі.

Насправді, є відповідні державні агенції, які повинні за це відповідати, але при всій повазі до тих людей, які дуже часто їх наповнюють, - вони не є у тому стані, не в тій повазі, не в тій вазі в нашій країні, аби могли зберігати наші ліси. 

Вперше за 100 років ми спостерігаємо, що наводнення наших озер, річок, всього того, що наповнює водний баланс нашої держави, знаходиться на абсолютно критичному рівні. Ось зараз весна, здавалося б, мали бути повені, а повінь - це очищення природних водних ресурсів, це дихання через воду, це, власне, те, де розводяться птахи, де нереститься риба, де освіжуються луки. Всього цього нинішнього року не відбувається. 

За роки незалежності майже 10 тисяч маленьких річок пропали!, цього року наповненість водою річок Дніпровського басейну лише 30 % від норми. Як наслідок, відсутність дощів, безсніжна зима призвели до того, що ми, фактично, маємо знову ж один із найнижчих, за останнє сторіччя, запасів і поверхневої, і глибокої вологи у ґрунтах нашої держави. 

Поки що ще рослини виглядають більш менш, це стосується сільського господарства в першу чергу, як основи економіки нашої країни, але якщо не буде дощів наступного тижня, наприкінці квітня, у травні, то тих запасів, які несла у собі наша природа, недостатньо для того, щоб покрити дурість нашого управління природними ресурсами. 

Тому не дивно, що немає води, її немає в криницях, а те, що люди у місті п'ють сьогодні з систем водопостачання, далеке від того, що можна назвати насправді питною водою. 

Ми кажемо, що в нас 25 % світових чорноземів, що у нас 46 % нашої країни покрито прекрасними чорноземами, які мають величезну родючість, але ми дуже мало говоримо про те, що за останні 30 років ми втратили майже 15 % гумусу у наших ґрунтах. 

Тобто, ми не вносимо органічних добрив. Фактично, якщо порівняти з 90-ми роками, коли на гектар землі в обробітку ми вносили біля 9 т органічних добрив, то зараз - лише 500 кг. Відсутність чітких сівозмін, розуміння того, як зберігати землю, як її правильно використовувати, призводить до того, що ми, фактично, виснажуємо наші ґрунти, втрачаючи їх потенційну важливість для економіки нашої держави. А водну та вітрову ерозію сьогодні навіть важко оцінити. 

Минулого тижня були серйозні піщані бурі, які накрили місто Київ. Такого в історії ще ніколи не було. Сьогодні наші науковці говорять про те, що бурі навкруг Києва, вперше за історію, на захід від Києва, відбулися з поширенням із Бородянського та Макарівського районів Київської області.

Чому? 

Тому що повітряна ерозія призвела до того, що вітер фактично зняв поверхневий шар ґрунту. Щоб ви розуміли, що це таке - поверхневі бурі, повітряні, можуть знімати 200, 300, 400, 500 т з гектара ґрунту, і нести його далеко, покриваючи місто брудним пилом. 

Чому? 

Тому що наразі якраз триває посівна кампанія, коли вносяться добрива, засоби захисту рослин і все це через повітря потрапляє в легені людей. 

Через те, не дивно, що середня тривалість життя в Україні 68,5 років. Ми відстаємо від західноєвропейського показника на 11 років.

Ми є другою країною за смертністю в Європі через екологічні проблеми. Вдумайтеся в цифру – кожної години в Україні додається 18 людей, хворих на рак. 

У наших лікарнях 780 000 людей, які помирають тихою смертю, тому що мають невиліковні хвороби. Хоча, аби вони жили в інших країнах, де дійсно працює сьогодні система медичного захисту, - 90 % із них вижили бУ нашій країні вони приречені на смерть!!!

Тобто, відношення до природи, до її ресурсів - до води, до лісу, до ґрунту - в кінцевому результаті призводить до того, що ми втрачаємо найцінніше - людей. 

Вони живуть менше, їхня продуктивність нижча, а хворіють - більше. Тому, аби ефективно управляти природними ресурсами, мати дійсно економічну правильну політику, і на місцях до влади повинні приходити люди, які розуміють екологічну важливість і в загальнонаціональному масштабі. 

А в цілому, нам потрібна РЕАЛЬНА ДОВГОСТРОКОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ НАШОЇ КРАЇНИ, яка включає в себе: екологію, природокористування, розвиток економіки, стратегію розвитку людей, які живуть у нашій країні.

Але, нажаль, наші співвітчизники дуже рано вмирають або виїжджають з нашої держави назавжди!
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.