ЗАЯВА ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «КРАЇНА»

17 апреля 2020, 17:19
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
454

Заява щодо внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»


ЗАЯВА
ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «КРАЇНА»


16 квітня 2020 року на позачерговому засіданні Верховна Рада України знову «потайки» підтримала законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», який дає можливість продовжити реформу децентралізації без змін до Конституції України.

Законопроект підтримали 264 народні обранці.

Ухваленим законом внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими:

1. Введено поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади;

2. До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України Кабінет Міністрів України уповноважується визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення та ліквідації районів.


Таким чином влада прискорила адміністративно-територіальну реформу, навіть без внесення змін до Конституції України. Реформа стосується, передусім, малих міст, селищ і сіл.

Незважаючи на те, що експертна група профільного комітету ВРУ надала повністю негативну оцінку даному законопроекту. Незалежно від того, що попередні спроби змінити Конституцію України не «увінчались» успіхом, Верховна Рада України все одно вдалася до того, що прийняла законопроект, який іде в розріз із Конституцією України та системою управління нашою державою, яка ґрунтується на основі широкого обговорення, громадської дискусії та прийняття спільного рішення.

Ми пам’ятаємо, що відбулося 31 серпня 2015 року під стінами ВРУ, коли парламент спробував внести зміни до Конституції України, і пам’ятаємо чим це закінчилось. Ту трагедію розслідують і досі.

Власне, за новим законом Верховна Рада наділила Кабінет міністрів правом визначати центри територіальних громад і їх територію до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій.

Отже, ВРУ буде приймати пропозиції щодо зміни адміністративно-територіального устрою виключно від Кабінету міністрів України. Тобто, не від місцевих громад, не від місцевих рад. Без обговорення і невідомо яким складом, невідомо з яким фаховим підходом має бути за три місяці сформований новий адміністративно-територіальний устрій нашої країни.

Відповідно до новоприйнятого закону, Україна буде мати нові територіальні громади, які будуть складатися з населення не менше 150 тисяч і з адміністративним центром, що має необхідну структуру та не менше 50 тисяч населення.Не провівши перепису населення, не провівши паспортизацію населених пунктів, не провівши енергетичного балансу окремо населеного пункту та нашої держави, у «ручному режимі» хтось має розписати, як буде виглядати адміністративно-територіальний устрій нашої країни уже через три місяці. Саме такий термін визначений у законі, за яким Кабінет міністрів України має подати необхідні зміни до ВРУ.

Чи є у когось сумніви, що це відбудеться? Немає! 

Тобто, за три місяці держава отримає абсолютно новий адміністративно-територіальний устрій. 

Тому, зрозуміло під яким «соусом» приймалися поточного тижня зміни до Державного бюджету нашої держави на 2020 рік, де фонди з місцевих органів самоврядування перекочували до спеціального Фонду начебто по боротьбі з коронавірусом, що фактично дає можливість в ручному режимі управляти фінансовими потоками без впливу місцевих органів влади.

Зрозуміло для чого приймався Земельний закон у «мутній воді», і чому у змінах до бюджету «зрізані» витрати на наповнення земельного кадастру та підготовку до якісної земельної реформи.

Зрозуміло, що хтось вирішив «перекроїти» державу під свої власні інтереси.

Президія ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «КРАЇНА» заявляє:

1. Ми категорично не згодні з даним підходом. Так, країна потребує нового адміністративно-територіального устрою, але мають бути виконані необхідні кроки для того, щоб зробити це якісно, як робили багато інших країн нашої планети.

Крім того, чітко зрозуміло, що місцеві вибори восени 2020 року відбудуться, відповідно до нового закону, за пропорційної системою.

Тому,

2. Закликаємо всіх наших колег і сподвижників максимально включатися в роботу з метою повної готовності до виборів 2020 року за новою системою. Адже до влади мають прийти розсудливі та професійні люди, а нечергові популісти та реформатори!


Єднаймося! Рухаємось далі разом!

ГОЛОВА  ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «КРАЇНА»

 ВІТАЛІЙ СКОЦИК

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.