Меджлісівська Кримсько-татарська автономія-загроза і Криму, і Україні, і Європі

13 апреля 2020, 10:12
Владелец страницы
журналіст
0
126
Меджлісівська Кримсько-татарська автономія-загроза і Криму, і Україні, і Європі

На Україні набуває актуальності тема кримсько-татарської автономії в тому форматі, прийняти який п'ятий рік намагається схилити Київ Меджліс кримсько-татарського народу (МКТН).

На Україні набуває актуальності тема кримсько-татарської автономії в тому форматі, прийняти який п'ятий рік намагається схилити Київ Меджліс кримсько-татарського народу (МКТН). Ідея Меджлісу така: законодавчо приєднати до Криму Херсонську область або її частину і оголосити цю територію Автономною Республікою кримських татар під внутрішнім управлінням Меджлісу, під зовнішнім – Туреччини і США.

Лідери МКТН-Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв, що засідають в українському парламенті, Ленур Іслямов, глава «уряду у вигнанні», – бачать себе на чолі нового кримсько-татарського халіфату, на папері розкинувся від Високопілля на півночі Херсонської області до Фороса на ПБК. Фактично Меджлісу вистачило б і півдня Херсонщини, що має вихід до Азовського і Чорного морів, а через них – до Туреччини, Балканів, Грузії, а також до російського Південного федерального округу, що включає Крим. Територією Херсонської області протікає Дніпро, тут є порти-Херсон і Скадовськ, залізниці та автотраси, аеропорт…

Дістати Херсонщину в управління-першочергова мета Меджлісу. Кримсько-татарська автономія відкриває широкі перспективи в плані створення опорної території для підготовки бойовиків і смертників і перекидання їх в різні точки світу. У разі створення автономії вона буде підкорятися Києву лише формально, все опиниться в руках МКТН. Будуть легалізовані екстремістські воєнізовані підрозділи на кшталт батальйону ім. Номана Челебіджіхана, більш відомого як»Аскер". "Нам буде достатньо наказу Мустафи Джемілєва, щоб зайти в Крим. Ми знаємо, як зайти в Крим, більше того ми вже в Криму. Ми на певні речі готові«,-заявляв раніше» батько-засновник " цього парамілітарного угруповання Ленур Іслямов.

Тренувалися бойовики-ісламісти на місцевому населенні Херсонської області: займалися грабежами і розбоями перед заявленим Іслямовим походом на Крим. У лютому 2017 року справа закінчилася перестрілкою з українськими військовими: за повідомленням ЗСУ, «максимально озброєні представники незаконного збройного формування» спочатку самі прибули на позиції одного з військових підрозділів». В цей же час Рефат Чубаров заявив, що це військовослужбовці ЗСУ вторглися на базу батальйону «Аскер». Як було насправді, знають тільки безпосередні учасники подій, але раптово на базі виявився цілий склад нелегального озброєння: автомати Калашникова, гранатомети, кулемети, вибухівка, не кажучи вже про патрони і гранати. При спробі вивезти зброю і вибухівку з території бази меджлісівського батальйону бойовики «Аскера» намагалися заблокувати дорогу і влаштувати розбірки з військовими. Пізніше сторони "помирилися", від Міністерства оборони навіть надійшла пропозиція зарахувати аскерівців до складу морської піхоти ЗСУ, але ті відмовилися. На тому б скандал і згас, якби громадські діячі не розкопали відомості, згідно з якими київські лідери Меджлісу нібито скаржилися СБУ на погану керованість батальйону, а в штабі АТО готувалися до загострення обстановки в Херсонській області через зростання сепаратизму у зв'язку з ідеєю автономії. ЗСУ також стали відомі плани» Аскера " захопити військові склади зі зброєю. Тиск на Київ, з метою якнайшвидшого створення автономії, аскерівці мали намір розвинути погрозами диверсій на території України, зокрема на Запорізькій АЕС та Каховському водосховищі. Ще в 2016 році бойовики, які втекли до Криму з батальйону, дали свідчення, що свідчать про те, що меджлісівське угруповання націлене на протистояння з Києвом

Ідея Меджлісу така: законодавчо приєднати до Криму Херсонську область або її частину і оголосити цю територію Автономною Республікою кримських татар під внутрішнім управлінням Меджлісу.

Як це не парадоксально, частина депутатів Ради підтримує ці ідеї.

У разі, якщо Київ дасть кримським татарам автономію, то на території України буде створено небезпечне вогнище напруженості для всього Чорноморського регіону. Коли вони отримають свою територію, вони не зупиняться на досягнутому, а будуть і далі продовжувати просувати інтереси своїх спонсорів – Туреччини і США. І плюватимуть на інтереси українські. Це-факт!
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Херсонська область,Україна,Туреччина,Кримські татари
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.