Заміна Генпрокурора або перешкод для справ проти Порошенка більше немає?

20 марта 2020, 20:58
Владелец страницы
політолог
0
181

Що далі?

На  тлі останніх епідемічних новин якось повністю за межами широкої уваги залишився факт заміни Генерального прокурора. Водночас, мабуть саме усунення Р. Рябошапки з цієї посади матиме найбільш серйозні політичні наслідки уже в недалекому майбутньому. Зокрема, в контексті кримінального переслідування представників минулої влади, серед яких, звісно, виділяється і сам екс-президент П. Порошенко.

Як відомо, В. Зеленський прийшов до влади, спираючись на гасла про «посадки весною», але проходили весна, літо, осінь, зима, настала вже нова весна, але помітних «посадок» не спостерігалося. При цьому, основним кандидатом на «посадки» залишається не хто інший, а особисто П. Порошенко, який у більшості виборців Зеленського асоціюється із тим негативом, який і мав подолати вже новий президент.

От тільки поки що із кримінальним переслідуванням екс-президента у нової влади справи йшли не дуже. За великим рахунком, цим питанням більше переймався А. Портнов, котрий після повернення до України чітко вказав, що він «посадити» Порошенка. Про це він розповів в інтерв'ю, яке було оприлюднено 19 травня. У головному фокусі, як каже Портнов, «ті зловживання, які викликали найбільший резонанс в суспільстві, зокрема розкрадання в армії, панамські офшори президента, історія з оборонним замовленням заводу "Кузня на Рибальському".

І, власне, він не обмежився лише словами, розпочавши конкретні кроки для кримінального переслідування екс-очільника держави. Зокрема, вже влітку минулого року у Державному бюро розслідувань (ДБР) зареєстрували 11 кримінальних проваджень, де фігурує експрезидент Петро Порошенко. Більшість - за заявами Андрія Портнова.

Щоправда, одразу відбулося зіткнення Портнова, який, фактично, перейняв на себе функції «прокурора» у справі Порошенка, та очільника Офісу ГПУ Р. Рябошапки, що методично відмовлявся «давати хід» відповідним матеріалам, виконуючи, фактично, функцію «адвоката» Порошенка. Не виключено, що саме подібний розподіл ролей і зіграв із Рябошапкою злий жарт, оскільки в Офісі Президента від нього чекали, мабуть, зовсім іншого. Зокрема, реального прогресу щодо засудження Порошенка, бо будь-які інші варіанти з політичної точки зору дуже важко «продати» виборцю. При цьому, сам Рябошапка тривалий час користувався довірою президента Зеленського як учасник його виборчої кампанії, однак у кінцевому рахунку на першому плані виявився результат, і з цим у Генпрокурора були явні проблеми.

Відставка Рябошапки – явна перемога Портнова на шляху до реалізації його особистої мети. Мова про «посадку» Порошенка. Схоже, у самого екс-президента теж поділяють цю думку, свідченням чого став дивний візит Порошенка до Іспанії у розпал коронавірусної епідемії та одразу після голосування парламентом по Генпрокурору. Це вже дуже було схоже на термінове «відпрацювання сценарію». Очевидно, новий Генпрокурор І. Венедиктова буде змушена всерйоз зайнятися «справами Порошенка», більшість з яких була ініційована саме Портновим. Ну і оскільки їй буде потрібен швидкий результат, то вона не зможе більше ігнорувати усі подані заяви. Так що вплив Портнова на перебіг найбільш резонансних справ лише посилиться.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.