УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД ЧЕКАЄ ЗВІТУ ТА ПРОГРАМИ ДІЙ ВІД ПРЕЗИДЕНТА

5 марта 2020, 20:41
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
183

Зміна Кабінету Міністрів України. І все те, що вчора відбулося у Верховній Раді

Перший рік президентства  Володимира  Зеленського дійсно став для нього роком відкриття і розуміння, хто такий Президент України, які у нього функції і яка на ньому відповідальність. Особливо, коли ти Президент, який формує Уряд практично одноосібно…

Хоча, мабуть, не можна сказати, що попередній Кабінет Міністрів України був сформований виключно Президентом, а не головою його Офісу. Так само, мабуть, не можна сказати, що сьогоднішній Уряд також сформований виключно Президентом, а не найближчими двома його радниками.

Тим не менше, вчора Верховна Рада України обрала нового прем’єр-міністра і низку нових урядовців. А ще 3-4 посади, можливо і більше,  будуть заповнені  найближчим часом.

У чому проблеми і виклики для новопризначеного Кабінету Міністрів України? Або, точніше, це не їхні виклики, а виклики Президента Зеленського!

Ось ми і  підійшли до річниці його роботи на посту  Президента України. Саме вчасно, на даний момент проаналізувати ситуацію, свою роботу за рік, маючи вже певне враження про те, що відбувається у  світі  навколо України, про поточну внутрішню ситуацію.

І саме зараз хотілося б від Президента України  побачити, якщо не програму, то його візію!

Тобто це може бути ще не чітко сформований план,  логічна конструкція образу бажаного майбутнього, але у Президента вже має заявитися якийсь план розвитку країни, якого в нього до цього не було. Має бути чітке розуміння і план дій у зовнішній політиці, внутрішній політиці, економці, стратегії розвитку держави. Ну, і власне розуміння «хто ми є, і куди ми йдемо». А вже від цього залежатиме, яка буде обрана система управління державою.

До речі,  Закон про децентралізацію, який якраз зараз на перегляді в Офісі Президента України, і є  основою того, як буде структурована країна, який буде адміністративно - територіальний уклад держави, і як власне держава далі буде управлятись.

Сам же чинний Президент не раз наголошував, що прийшов лише на один термін,  то, мабуть, логічно було б, аби  функція Президента звелась до того, щоб не старатися далі концентрувати  владу у своїх руках, а дійсно вийти з новою візією того, як буде вибудована наша держава. Це ті речі, які хотілося б почути від Президента Володимира Зеленського під час звернення  до народу України та  Верховної Ради у зв`язку з  річницею його каденції.

Що стосується Уряду, то в Конституції нашої країни прописано, що новопризначений прем’єр-міністр, разом із Кабінетом Міністрів має презентувати Верховній Раді план дій на рік. А ми б хотіли щоб на 100 днів, 6 місяців і 1 рік. Отже, за Конституцією України прем’єр-міністр і Кабінет Міністрів мають імунітет на один рік з моменту призначення і прийняття їх програми роботи. Звідси, логічно, що Уряд має пропрацювати хоча б рік, адже всі розуміють, що управління державою річ не проста, тому за декілька місяців нічого не зробиш.

Тому було б добре, аби  Президент України звернувся із візією до українського народу в найближчий час, звісно, після остаточних змін в Уряді і з повним розумінням програми дій.

І тоді у нас буде хоч якесь зрозуміння того, куди йде держава і що планують зробити Президент, Уряд та ВРУ. А далі вже реально  можна оцінювати: за 100 днів роботи, за 6 місяців роботи і за 12 місяців роботи. Але це вже буде візія і програма дій, яку  реально затвердила  Верховна Рада України. І тоді вже буде зрозуміло, що ВРУ, разом з Урядом і Президентом несуть спільну відповідальність за стан держави, за зовнішньополітичні відносини, за вирішення питання війни тощо. В іншому випадку, якщо цього не відбудеться, і якщо Президент не виступить з візією, якщо Кабінет Міністрів не прийде до Верховної Ради з чіткою програмою дій,  тоді все це знову залишається виключно відповідальністю чинного Президента.

Хоча  не можна сказати, що тут немає відповідальності  народних  депутатів, адже вони повинні чітко вимагати дотримання норм чинного законодавства.

І як ми бачимо, цього не відбулося і при призначені нового прем’єр-міністра. Наскільки ми розуміємо, прем’єр-міністр зустрічався лише з декількома фракціями, а не з усіма, які б мали можливість почути його бачення, почути план і стратегію. Також Кабінет Міністрів сформований був, так нам всім принаймні здається, не прем’єр-міністром, а іншими людьми. І тут,  бажано було б голосувати по кожному міністру окремо, адже,  якщо ми говоримо про реформи, то за кожною реформою має стояти людина, яка цю реформу здійснює: чи то медична реформа, чи то пенсійна, чи то земельна. На даний момент ми таких людей не бачимо.

Разом з тим, ми бачимо, що Президент не готовий нести персональну відповідальність за ці речі.  І якщо знову щось не складеться у Кабінету Міністрів, то наступним кроком буде знову звільнення Уряду.  

Людям, які ж зараз прийшли і ще прийдуть в Уряд, я б радив об’єднатись і вибудувати імунітет для себе, тобто презентувати Програму Уряду і отримати підтвердження на її реалізацію від ВРУ.

В іншому випадку, це буде ще одна проба пера, яка не має під собою ні теоретичного,  ні практичного підґрунтя. По-хорошому, немає сенсу оцінювати новопризначених міністрів на наявність чи відсутність практичного досвіду, адже саме прем’єр-міністр має мати свою команду, підібрану власними силами,  а не кимось ззовні, як було до цього. Прем’єр-міністр має сам підібрати кожного «гравця» у свою команду і нести разом з ними відповідальність за результат.

Тому,  на жаль, тут ми не можемо  «купити попкорн і спостерігати», адже ми в цій ситуації не ті, хто спостерігає, а ті,  на кому випробовується черговий експеримент. Тому маю надію, що Президент почує наші слова і зробить те, що потрібно. Хоч він і прийшов на один термін, проте  має знати, що люди  його запам’ятають, а точніше  не його, а його роботу. Так само  люди пам’ятатимуть і  наймолодшого прем’єр-міністра України, який пропрацював найменше в історії України на своїй посаді.

Але наголошую ще раз, що для нашої держави такі експерименти не є корисними.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.