ВОДА - НАШ СКАРБ ЧИ НАШЕ ЛИХО

28 февраля 2020, 12:25
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
139
ВОДА - НАШ СКАРБ ЧИ НАШЕ ЛИХО
Віталій Скоцик

Про воду і водні ресурси УкраїниМи дуже багато говоримо про землю, про людей, але насправді як земля не може родити без води, так і людина не може жити без неї. 
Усі ми більше ніж на 80 відсотків складаємося з води, коли народжуємося, то у нас майже 90 відсотків води, а коли помираємо, то ледь 50. З віком її стає менше, і через те, мабуть, організм старіє швидше. Тому чиста вода у сьогоднішньому світі для нас є критично важливою. 

Так, ми говоримо про неї постійно, ми говоримо про те чи давати її комусь, чи не давати, але ми повинні пам'ятати, що у нас самих води не так багато. Я думаю, що, дивлячись на наші ліси, на десятки тисяч річок, сотні тисяч ставків, дуже багато озер, більше тисячі різних типів водосховищ, ми думаємо і у нас складається враження, що води у нас дуже багато.

Насправді це зовсім не так! Ми в Європі займаємо 2-е місце знизу за наявністю води для нашої держави. 

Чи Ви думали про це коли-небудь? Ні! Ви, напевно, і не замислювалися… 

Мабуть, не знаєте і того, що сьогодні з усієї тієї родючої землі, що у нас є, більше чим 2,5 млн. га потребує зрошування, тому ця земля використовується лише на 15 - 20 %, тобто зрошується лише трохи більше 400 тис.га 
Сьогодні ми зрошуємо тільки від сили 400 тис. га, до речі, через старі канали, через старі зрошувальні системи, де ефективність використання води зовсім не та, яка сьогодні є в таких країнах, наприклад, як Ізраїль чи Сполучені Штати Америки, Арабські Емірати, які давно звикли до того, що у них води не вистачає.

Для чого потрібна вода, окрім того, щоб існував людський організм, якому в день потрібно в середньому 2,5 - 3 л води?! 
Якщо ми втрачаємо 2% води в нашому організмі, то у нас вже спрага. 
Якщо 7 - 8 %, то починаємо відчувати втому і наш мозок починає працювати значно гірше, повільніше. 
Якщо ми втрачаємо 12 відсотків води в нашому організмі - ми гинемо! 
Отже, вода для нас життєво необхідна. Саме тому вона важлива й для економіки країни, адже в кожній економіці левова частина води використовується в сільському господарстві, трохи менше в промисловості, і, як правило, зовсім мало, близько 10 -12%, споживається населенням цієї країни, в якій є ця вода. 

Наприклад, на 1 кг м'яса яловичини потрібно в середньому 15 тис. літрів води. Вдумайтеся! А якщо Ви з'їли в ресторані стейк, то разом із ним «випили» 5 тис літрів води. Це те, що потребує економіка для того, щоб виростити, покласти цей стейк на полиці або магазину, або хорошого ресторану. На 1 кг свинини необхідно 6 тис л води, на 1 буханець хліба - 900 кілограм води… І це далеко не все те, що без води бути не може.
Коли Ви приходите до затишної кав'ярні і п'єте каву, то частенько маєте в руках плитку шоколаду і маєте розуміти, що в ній 17 тис. літри води.

З усім тим населенням, яке в нас є сьогодні, у нашій державі ми споживаємо за день в середньому 126 млн. л води, і це дуже багато для країни, яка за роки незалежності втратила майже 10 тис річок. 
Не вірите?! Подивіться, що відбувається з нашими маленькими і середніми річками. Киянам достатньо проаналізувати, що сталося з річкою Либідь, куди поділися річка Ірпінь чи Буча, які ще не так давно радували зеленню не тільки своє русло, а й прибережні землі. Що ж відбулося навкруги Києва, на прибережних землях наших прекрасних річок? Вони забудовані. Вони мають бетонні береги, у яких річка існувати не може. Їй треба самовідновлення, їй потрібне життя. Як наслідок, у кінцевому етапі ми спостерігаємо велике обміління наших річок.

Наповненість нашого водного фонду сьогодні всього-на-всього близько 70% від того, що ми мали на початок незалежності нашої держави. Стоки ж, які скидаються в ці водойми не зменшились. Так, минулого року, наприклад, у водойми нашої держави було скинуто майже 3 млрд. кубів стоків. Із них 2 млрд., які не очищаються. Отже, і вся вода, як наслідок, забруднена. 

Замисліться: в Україні щороку від забрудненої екології помирає більше 60 тис. людей, щогодини раком захворює 18 людей, з них 37% від того, що п'ють неякісну воду. 

Мало того, загальний об'єм нашої води, який є в нашій державі через усі річки і озера, складає біля 207 тис.  куб. км, але з них тільки четвертина це власне наша вода. Вся інша вода приходить із ріками, які мають більше протяжність ніж в України. 

Ми говоримо про наш великий Дніпро!!! Але чи знаєте Ви те, що в Україні Дніпра лише трохи більше 900 кілометрів, а в Білорусі та Росії більше 2000. Тобто, якщо хтось зверху забирає воду із тих річок, які приносять цю воду в нашу державу, то в нас уже велика проблема. 

Що робити? 
Бережно відноситися до води. 
Бережно відноситись до тої води, яку Ви споживаєте. 
Нам потрібно повернутися до ефективного використання зрошувальних систем та систем меліорації, і ніякої мови про приватизацію магістральних каналів і бути не може. 
Воду, землю і повітря, разом з лісом повинна контролювати держава. Нам негайно потрібно розчищати дрібні річки, нам потрібно відновити ті струмочки, в яких б'ють джерела. 

Якщо ми про це не замислимося, то уже за 5 - 10 років будемо відчувати, що таке нестача води для того, щоб виробити буханець хліба. Чиста вода - це запорука здорового життя, нормального функціонування організму, а це прямо пропорційно пов’язано з кількістю людей у лікарнях ... Аналізуйте!!
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.