Інвестору потрібна стабільність і прогнозованість, а не нянька!

17 февраля 2020, 07:57
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
3172
Інвестору потрібна стабільність і прогнозованість, а не нянька!
Віталій Скоцик

Інвестору потрібна стабільність і прогнозованість, а не нянька!

Найбільшим інвестором в українську економіку впродовж останніх років є наші заробітчани, які з кожним роком збільшують обсяги перерахованих в Україну коштів на 1-2 мільярди доларів, в той час як надходження прямих іноземних інвестицій залишаються приблизно на одному й тому ж рівні - 2-2,5 мільярди доларів на рік. Причому ці кошти надходять переважно не напряму в економіку держави, а в банківську систему як відсотки по кредитах тощо. Отже, насамперед ми маємо дбати про створення сприятливих умов для внутрішнього інвестора, тих же заробітчан, які не тільки гроші за кордоном заробляють, а й набувають необхідних знань, сучасних технологій тощо, і не планують залишатися за кордоном назавжди чи їздити на заробітки решту життя. Та для того, щоб наші заробітчани принесли в економіку нашої держави зароблені в інших державах гроші та набуті знання, вони мають повірити у свою державу, бути впевненими, що їм будуть створені стабільні сприятливі умови ведення бізнесу, а їхні права будуть надійно захищені. На сьогодні ж мало який бізнес може похвалитися відсутністю різноманітних перевірок, проведення обшуків, рейдерства тощо.

Тому ініціативи нинішніх очільників нашої держави щодо якихось няньок для інвесторів, презентовані ними на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, виглядають, м'яко кажучи, дещо дивно. Адже інвестори, перш ніж вкладати кошти в економіку тієї чи іншої держави, ретельно вивчають умови функціонування вже існуючого там бізнесу, оцінюють можливі ризики і тільки на підставі отриманих та детально проаналізованих результатів таких досліджень приймають рішення щодо інвестування власних коштів в ту чи іншу галузь економіки певної держави. В Україні ж економічні показники про стабільність та сприятливі умови ведення бізнесу, на жаль, поки що не свідчать: у грудні 2019 порівняно з попереднім роком падіння промисловості становить майже 8 відсотків, а в цілому за рік - близько 2 відсотків. Рівень безробіття також зростає. За таких умов обіцянки закріпити за інвестором "няньку" чи то з числа урядовців,   чи то з Офісу Президента навряд чи переконає іноземних інвесторів у необхідності вкладати свої кошти в нашу економіку. Безумовно,   працювати над залученням іноземних інвестицій необхідно, але нам за нинішніх умов варто подбати насамперед про створення привабливих умов для залучення інвесторів внутрішніх, тих де заробітчан, та створити належні умови для тих, хто без жодних няньок вже вклав гроші у створення бізнесу в Україні.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.