Скандальна зе-економіка

20 сентября 2019, 12:24
Владелец страницы
политконсультант
0
155

Новий-старий фіскальний зашморг для великих і малих платників податків

«Зелене світло» реформ? «Імпульсна терапія» для економіки? Зміни на турбо-швидкості? Звучить обнадійливо. І точно знаходить відгук у спраглих до позитивних змін «маленьких» і «великих» українців. Це якщо не читати законопроекти зе-команди. Бо хто все ж не полінувався їх проглянути, висловлюють інші характеристики: «контраверсійні», «скандальні». І все це #зрадофіли? Ні, не думаю.

 

«Ніякого «українського економічного дива» під час президентства Зеленського не станеться. Ніякого прориву, стрибка тигра чи, бодай, лемура не трапиться. – такого невтішного висновку, коментуючи останні ініціативами зе-команди, дійшов журналіст-розслідувач Дмитро Гнап. –  Витрати  на наш розпухлу, неефективну, часом, злочинну державу, не зменшуються, а навіть зростають. Замість зменшення витрат на державний апарат – їхнє збільшення. Замість ліквідації численних непотрібних відомств – їхнє збереження. Замість зменшення податкового тиску – податкова «гетьманщина».

 

Поза сумнівом, найбільшим розчаруванням економічно активних українців, які чекали полегшення бізнес-клімату, стали саме податкові ініціативи «слуг народу». «Найбільш контроверсійний з них – під №1210 з довгою назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Наче правильні слова – «запровадження міжнародних стандартів», «імплементація європейського законодавства тощо – правда ж? Проте окрім ініціативи з BEPS, законопроект №1210 містить інші ініціативи, що співпадають із багатьма «напрацюваннями» старої фіскальної команди щодо «закручування гайок» платникам податків», – це вже слова економічного експерта Олександра Яворського.

Така, мабуть, «стратегія» зеленої команди – створити «колосс» у півтисячі сторінок й між красивими сучасними ідеями ретельно сховати ще більше посилення тиску на всіх, хто, попри економічну стагнацію, продовжує приносити прибуток Україні.

 

Законопроект пропонує впровадження максимально можливого рівня податків для всіх галузей економіки, які сьогодні працюють «у білу», підтримують зайнятість і платять високу зарплатню та вносять «левові» частки до бюджетів всіх рівнів.

Видобувники та металурги першими «забили на сполох»: рента за видобуток залізної руди росте з 8% до 10%, поріг рентабельності залізорудної сировини збільшується із чинних 14% до 33% подвійної облікової ставки НБУ. А також кардинально змінюється база оподаткування залізно-рудної сировини. Тепер це має бути не вартість руди зі вмістом феруму 16-30%, а вартість товарної продукції із вмістом феруму 62-67%! Цікаво, розрахунок цієї ренти точно враховує обов’язковий S&P Global Platts INDEX?! Бо це так, якби на ринку нафтопродуктів брали ренту з вартості бензину, а не нафти!

 

Кому ж потрібна ця жорстка  демотивація виробників, що виробляють в галузі продукцію із більш високою доданою вартістю – окатиші, агломерат та концентрат! Невже конфлікт двох олігархів зараз такий принциповий, що аж треба вибивати грунт з-під ніг і в українських металургів і в інвесторів (Black Iron, зокрема), які б могли суттєво вкласти в Україну?

 

І поки зе-команда замість впровадження прозорих «правил гри» у бізнесі для всіх – ініціює «ігри з правилами», вся ця фіскальна ситуація (в умовах зниження світових цін) нам принесе яскраві драматичні наслідки – зупинку експорту залізно-рудної сировини до Китаю (де «наші» зараз 20% ринку) та витіснення українських виробників із європейських ринків росіянами. Оце так дяка! Дійсно, «кінець епохи бідності»! Всією Україною душевно «попрощаємось» з третиною валютних надходжень від цього експорту, та… будемо чекати чергових знецінень гривні. А там і до дефолту недалеко – пам’ятаєте,  про нього Коломойський іще навесні сказав як про «сценарій» України?

 

А що ж всі інші платники податків – всі, хто не-олігархи? Як справи підуть слідом за «великими» – в «маленьких» українців? Бо у видобуванні та суміжних галузях сьогодні працюють більше 50 тисяч наших громадян! Середня зарплатня – десь 20 тисяч гривень… Невже усі вони гуртом стануть «клієнтами» для Центрів зайнятості? То це для їхніх потенційних виплат з безробіття «слуга народу» депутат Гетманцев так готується наповнити бюджет податками без меж здорового глузду?

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.