Кнопковий «комплекс Парубія» або чому бездіють психіатри

28 августа 2019, 12:11
0
46

Поведінка Парубія з «кнопкового питання» - це зайвий привід провести медичне обстеження психолохічного стану колишнього спікера парламенту, поки йому ще можна допомогти

Скандал з кнопкодавством все більше приймає кліничні форми. Поки ще спікер Андрій Парубій заявив, що Державне бюро розслідувань разом з СБУ завадили йому запустити сенсорну кнопку для персональних голосувань.

Більш того, Андрій Парубій звинуватив команду президента Зеленського у рейдерському підході нової влади до Верховної Ради. На фоні того, що сам Парубій витваряв у Раді, такі звинувачення виглядають мʼягко кажучі дивними. Адже, історія "кнопки", яка покликана покласти край "кнопкодавству" депутатів, нараховує вже більше десяти років. Попри те, що вона вже давно встановлена у сесійній залі, одразу кілька скликань парламенту з різних причин відмовлялися нею користуватися. Так було і під час каденції Парубія на посаді спікера. Востаннє про сенсорну кнопку згадували у 2015 році. Тодішній голова Верховної Ради Володимир Гройсман нарікав, що ефективне технічне вирішення питання "кнопкодавства" занадто дороге."Технічні засоби - це десятки й десятки мільйонів, наразі ми не можемо собі це дозволити", - розповідав він.

Гройсман тоді запропанував боротися з "кнопкодавством" не технічно, а "етично", ухваливши т.зв. кодекс депутатської етики, який мав підписати кожен народний депутат. Утім, етичний кодекс депутата так і не ухвалили. А про сенсорну кнопку забули на кілька років. І як не дивно, тоді Парубій не звинувачував а ні Гройсмана, а ні Порошенко у зраді. Саме при Парубії у кріслі спікера "кнопкодавство" стало надзвичайно поширеним. ЗМІ глузували з кадрів, коли один депутат міг встигнути пробігти по ряду і проголосувати за трьох-чотирьох колег. Представники апарату Ради зробили тоді ще один "фінт". Два помічники заклинювали три кнопки для голосування зубочистками, тримаючи пальцями три сенсорні кнопки одночасно.

Таким чином, реально сенсорна кнопка у Верховній Раді так ніколи і не використовувалася. І це особливо нікого з тодішньої влади не турбувало.

І ось, розуміючи, що його владі в Раді приходить кінець, Парубій раптово піднімає призабуту тему, намагаясь зробити з неї топ-новину. Окремі ЗМІ підхопили та намагаються розкрутити тему кнопкодавства, але на фоні інших економічних та політичних проблем, істерика Парубія швидко набридла. Ти більше, у відповідь представник президента у парламенті та кандидат на посаду віце-спікера у новій Раді Руслан Стефанчук чітно пояснив, що партія "Слуга народу" - за персоналізоване голосування, але сенсорна кнопка, про яку говорить Парубій, має технічні і юридичні недоліки. І навіть у найактивніших порохоботів виникає питання - чому старе керівництво парламенту не ввело сенсорну кнопку в попередній каденції, а робить це зараз.

Відповідь очевидна — колишні намагаються відволікти суспільство від актуальних проблем сьогодення

А поведінка Парубія з «кнопкового питання» - це зайвий привід провести медичне обстеження психолохічного стану колишнього спікера парламенту, поки йому ще можна допомогти.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Андрей Парубий
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.