Українсько-польське порозуміння на практиці

23 августа 2019, 11:28
0
15

Культура та спадщина - це площини, які можуть наблизити народи один до одного

Політики шукають електоральні вигоди від агресивних заяв у сторону сусідніх держав, пропагуючи подеколи відкрито шовіністичні погляди. Творці та виконавці «ролей» у російській машині пропаганди докладають титанічних зусиль аби вбити черговий клин між польським та українським народом. Протистояння на векторі польських поховань в Україні та українських у Польщі ніяк не спадає. Маємо триваюче протистояння між українською та польською стороною у цвинтарних питаннях: руйнування українських цвинтарних пам’ятників в Польщі та заборона на проведення ексгумаційних робіт на польських похованнях в Україні.

У доволі непростий період польсько-українських відносин діяльність на користь українсько-польського порозуміння, є насправді унікальною. Волонтери товариства «Маґурич», поляки та українці вчергове відновлюють спільну сакральну спадщину. У серпні в селищі Поморяни на Золочівщині, за фінансової підтримки державних органів Польщі та логістичного забезпечення органів місцевого самоврядування України, розпочався черговий волонтерський табір, що має на меті відреставрувати польські та українські надгробки на місцевому цвинтарі. Це спільна спадщина, яка для поляків є особливою, оскільки тут розташований замок Яна ІІІ Собєського, а також польський костел. Також тут збереглись дві прекрасні дерев’яні церкви.

У ситуації напруженості між Україною та Польщею, коли є певні негаразди та непорозуміння, слід ще більше акцентувати увагу на спадщині та на культурі. Адже, політика розділяє, історія розділює, а культура та спадщина це площини, які можуть наблизити народи один до одного. Оскільки саме спадщина обʼєднує, так як тут - у Поморянах, на українсько-польському цвинтарі, де фактично пів-на-пів поховані і українці і поляки. Дійсно, на цвинтарі дуже легко показати особам різних національностей та віросповідань, те що ми всі існуємо у базовій системі загальнолюдських цінностей. Тим більше, не можливо дати можливості третій стороні маніпулювати чутливими історичними моментами. Адже ми бачимо спроби Росії на недіючих українських цвинтарях у Польщі створити нову «альтернативну» історію, спорудити там меморіали, які розділятимуть народи. Тому, співробітництво на рівні простих людей, це дуже важливий елемент, який значно ускладнює третім силам можливості до сіяння ворожнечі між українським та польським народами.

Такий підхід дійсно сприяє тому, аби народи, що проживають поруч розуміли, що історія не є чиєюсь виключною власністю. Адже жодна нація чи держава не мають права монополізувати історію та спадщину, дуже важливо аби молоде покоління це розуміло.Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: культура,Польща,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.