Нова українська стратегія відносин з сусідами 3: Румунія

20 августа 2019, 16:53
0
14

Українській владі потрібна повноцінна нова політика добросусідства.

Відносини України та Румунії стоять у тіні у порівнянні з проблемами у стосунках з Польщею чи Угорщиною. Але так було не завжди. З усіх взаємних претензій з західними сусідами, саме суперечності з Румунією свого часу вийшли на найвищий рівень – дві держави судилися в міжнародному арбітражі через територіальний статус острова Зміїний та прав на розробку Чорноморського шельфу. Рішення міжнародного суду стало втіленням істинного компромісу – не задовольнило повністю вимоги жодної з сторін. Територіальний статус острова Зміїний залишився незмінним, але доступ до родовищ чорноморського шельфу – справжнього предмету протистояння – отримала Румунія.

У румунському суспільстві також існують кола, які підтримують ідеї територіальних претензій до України. Навколо цієї проблеми періодично спалахують інформаційні провокації, пов’язані з життям румунської громади в Україні, а також "роздачею" румунських паспортів консульськими структурами в прикордонних регіонах.

Тим не менш, після анексії Криму в українсько-румунських відносинах виникли якісно нові умови, коли Румунія стала нашим партнером і союзником. Як і нам, Румунії не потрібне домінування Росії в Чорному Морі. Їм, як і Україні, потрібне посилення НАТО в цьому регіоні. Також Румунія відіграє значну роль у Придністровському конфлікті, який також важливий для нас, і є серйозним викликом регіональній безпеці.

Заморожений конфлікт в Придністров’ї може стати як вікном можливостей, так і джерелом проблем в українсько-румунських відносинах. З одного боку – Україна і Румунія зацікавлені в його вирішенні на невигідних Росії умовах. З іншого ж – погляди України та Румунії на майбутнє Молдови дуже відрізняються.

Враховуючи, що в українсько-румунських відносинах є як позитивні тенденції, так і ризики.

Підсумовуючи, можна стверджувати, що українській владі потрібна повноцінна нова політика добросусідства – комплексна стратегія політичних, економічних, гуманітарних, людських стосунків з західними та іншими сусідами. І головне завдання нової української влади - здійснити необхідний перехід від фрагментарного реагування на повноцінну стратегію співпраці.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Україна,Румунія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.