Нова українська стратегія відносин з сусідами 2: Угорщина

20 августа 2019, 16:50
0
15

Українська влада зможе достатньо швидко вийти з конфлікту

Відносини між Україною та Угорщиною донедавна були безпроблемними. Ця країна першою визнала незалежність України та підтримувала нас на міжнародній арені попри внутрішньополітичні перипетії. Особливо угорці раділи статусу та правам, якими користувалась угорська спільнота на Закарпатті. І саме зміни в українському законодавстві щодо мови викладання у середніх школах, зокрема, у місцях компактного проживання етнічних спільнот, призвели до справжньої кризи у двосторонніх стосунках.

На іншу реакцію з боку угорців щодо запровадження нових правил мови викладання міг очікувати лише той, хто зовсім не розуміється у внутрішній політиці Угорщини. Територіальні втрати Угорщини після світових війн трактуються країною як національна катастрофа, а значна увага до угорських громад на територіях сусідів - невід’ємна складова політики всіх угорських урядів.

В угорців доволі прагматичні підхід і вимоги, від яких очільники Угорщини не відступатимуть. Це системна, тривала політика правлячої партії, яка підтримується суспільством. Тому зміни позицій Угорщини можна не очікувати. Тим паче, що угорці можуть діяти з вигіднішої позиції. Адже Україні більше потрібна підтримка Угорщини, зокрема з питань ЄС та НАТО, ніж Угорщині потрібна підтримка України.

Внаслідок запровадження положень законодавства, які не були погоджені з представниками етнічних громад, Україна опинилася у доволі складній міжнародній ситуації.

У консолідованої общини угорців Закарпаття сильні позиції, зокрема й у європейському правовому полі. Ефективний та надійний захист національних меншин – один з головних обов’язків держави у європейській системі цінностей, і тому в умовах євроінтеграційних прагнень України угорські вимоги потрапляють у тренд.

Тому не вийде просто ігнорувати цю ситуацію чи вийти з неї за допомогою формули "залишити історію історикам", як у ситуації з Польщею.

В нинішніх умовах обидві країни втрачають від продовження та загострення конфлікту. Україна отримує абсолютно непотрібні проблеми на своїх західних кордонах і додаткові гальма в подальшому зближенні з НАТО і ЄС. Угорщина також хоче якомога швидше залагодити проблеми – і візит угорського президента на інаугурацію Зеленського став промовистим сигналом підтвердження цього.

І дійсно – нова українська влада зможе достатньо швидко вийти з конфлікту. Але це відбудеться за умови, якщо Київ знайде нові підходи та рішення.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Україна,Угорщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.