Як російські спецслужби впливають на польсько-українські відносини: частина 3

14 августа 2019, 12:25
0
9
Як російські спецслужби впливають на польсько-українські відносини: частина 3

Наведено характерні прийоми російських пропагандистів, спрямованіна руйнування взаємовідносин Польщі та України

В цій частині наведено характерні прийоми російських пропагандистів, спрямовані на руйнування взаємовідносин Польщі та України.

Негативні формулювання (мова ворожнечі)

Одним із супутніх елементів російських психологічних операцій є видима спроба творити та популяризувати слова, що мають постійний негативний вплив на імідж України. Такий елемент називається риторичним інцидентом. Було проведено дослідження двох таких випадків: «Banderowcy» та «Upaina».

Одне з цих слів - «Upaina», що є поєднанням слів Україна та УПА (абревіатура Української Повстанської Армії). Цим словом проводиться спроба приписати Україні імідж націоналістичної держави одним унікальним словом, яке поширювалось на польськомовних мережевих ресурсах, проте не можна сказати, що ця операція була успішною. Попри успіх поступового постійного включення слова «Upaina» до соціальних мереж у контекст дискусій щодо України – це слово так і не стало популярним.

Зовсім інша ситуація з другим словом: «Banderowcy», яке було створене від імені Степана Бандери. Ідея полягала в тому, щоб створити унікальне слово, яке негативно змальовує Україну в очах поляків. Статистична діаграма показує, що це слово можна вважати принаймні частково успішним - діапазон та популярність цього тегу / слова постійно збільшуються з 2014 року.

Здійснення інцидентів та провокацій; маскування

Ще одним елементом маніпулювання та розриву польсько-українських відносин є фізичні випадки та провокації, спрямовані на розпалювання ксенофобії, ненависті між місцевими мешканцями та провокування міжнародних інцидентів і провокацій, які в подальшому масово поширюються засобах масової інформації російською пропагандою, з метою дестабілізації та погіршення взаємних відносини між Польщею та Україною.Постріл із гранатомета у Генеральне консульство РП у місті Луцьку, що мав місце в ніч з 28 на 29 березня 2017 р. Винуватці нападу були заарештовані органами українського правосуддя, і, як було повідомлено, ці особи були причетні до багатьох подібних провокацій, таких як сплюндрування синагоги у Чернівцях та напад на посольство США в Україні із використанням вибухового пристрою. Можна припустити, що діяльність групи була умисно спрямована на вчинення злочинних дій з метою дестабілізації відносин між Україною та її союзниками, включаючи Польщу. Окрім нападу на консульство у Луцьку, були й інші інциденти та провокації різного характеру: спустошення пам’ятника полякам, загиблим у Гуті Пеняцькій.У місті Мостиська на Львівщині відбувся підпал одного з класів польської школи. Усі ці події були засуджені українською владою, яка прямо заявила, що характер цих дій спрямований на те, щоб спровокувати конфлікт між Польщею та Україною, при цьому ініціаторами цих дій були вказані російські спецслужби. Інші подібні провокації включають напад на польські кладовища у Львові, підпал польського туристичного автобуса, серед туристів якого були колишні чиновники польської місцевої влади, мали на меті залякати населення, викликати страх та негативні асоціації, пов’язані з Україною, а також спровокувати міжнародні ускладнення у відносинах між Україною та Польщею. Провокації, спрямовані проти польсько-українських відносин, стають ще більш ефективними, якщо безпосередньо участь у них беруть поляки, як у випадку підпалу угорського культурного центру в Ужгороді на Закарпатті. Злочинці вночі двічі намагалися підпалити угорський культурний центр в Ужгороді. Перший раз втрати були невеликими, вдруге цокольний поверх будівлі частково згорів. Інцидент торкнувся не лише польсько-українських відносин, а й українсько-угорських відносин. Напад в Ужгороді був здійснений поляками, що входили до праворадикальної організації. Вони були затримані польськими правоохоронцями. Один із підсудних, який вербував обох поляків з радикального правого крила для вчинення підпалу, стверджував, що фінансування цієї провокації (на загал близько 1,5 тис. євро) здійснював Мануель Оксенрайтер, помічник депутата Маркуса Фронмаєра, заступника Бундестагу від партії Альтернатива для Німеччини (AfD), який відомий своїми проросійськими симпатіями та багатьма російськими контактами.

Наприкінці, слід зауважити, що російські операції впливу на польсько-українські відносини не можна розглядати лише в контексті дій, що проводяться в соціальних мережах або з використанням медіа-центрів. Процес виявлення російських операцій впливу вимагає комплексного підходу. Виявлення та оцінка повідомлення має базуватися не лише на перевірці засобів масової інформації чи пропагандистського контенту, а насамперед на аналізі всього спектру, в якому державна чи приватна особа може проводити ворожу операцію.Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Україна,Росія-Україна,пропаганда в СМИ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.