Польська влада перервала марш націоналістів через антиукраїнські гасла

13 августа 2019, 10:26
0
401
Польська влада перервала марш націоналістів через антиукраїнські гасла

Вроцлав проти антиукраїнської істерії

Місцева влада Вроцлава перервала маніфестацію польських націоналістичних сил до річниці Волинської трагедії у зв’язку з антиукраїнськими гаслами. Нагадаємо, що напередодні у Польщі відзначався “Національний день пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої”. І саме у Вроцлаві проживає одна з найчисельніших українських громад, у місті також діє уповноважений мера з питань жителів українського походження.

«Масовий захід панів Мєндляра і Зелінського був перерваний представником міста. Цьому передувало дворазове попередження організатора й учасників»,- зазначив з цього приводу радник мера міста з питань толерантності і протидії ксенофобії Бартломей Цьонжинський. Перед маршем організатори, зокрема колишній священник і лідер місцевих футбольних хуліганів, не приховували, що його метою є “вшанування чоловіків і жінок, молодих і старих поляків, яких не вбила і не вивезла раніше в Сибір радянська влада, а яких вбили українці під час кривавої неділі”.

Після оголошення поліцією рішення про припинення маніфестації колишній священник Мєндляр викрикував, що це є провокацією і нічого поганого не було сказано. Він наголошував, що на Волині померли поляки, а їм закривають рота, тому що “бандерівців вони називають українцями”. Поліція перевірила документи в учасників маніфестації й аналізуватиме усі записи та висловлювання учасників зібрання на предмет ксенофобії та національної нетерпимості.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Польща,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.